Jak działa aplikacja „Bullion Test Free” – czy warto?

0 2 651

Istnieje kilka sprawdzonych metod weryfikacji czy dana moneta nie jest podrabiana, niektóre z tych fałszywych zawierają nawet trudne do odtworzenia elementy zabezpieczające, dlatego niestety zdarza się im przemknąć. Prawdopodobieństwo jest niewielkie, jednak jeżeli kupujemy na targach lub od małego sprzedawcy może się takowa trafić. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić autentyczność monety, dlatego dzisiaj skupimy się na aplikacji „Bullion Test Free”.

„Bullion Test Free” to aplikacja na Androida, dzięki której mamy możliwość przeprowadzenia podstawowego testu rezonansu z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu w urządzeniu. Aplikacja spopularyzowała test rezonansowy i obecnie jest wykorzystywana nawet przez profesjonalnych inwestorów. Wersja podstawowa (darmowa) ma pewne ograniczenia i pozwala na weryfikację tylko wybranych monet, jednak za opłatą 15 zł zyskujemy pełny i dożywotni dostęp.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, w zasadzie nie musimy posiadać żadnej wiedzy na temat danej monety aby przeprowadzić test i zweryfikować czy wypadł on pozytywnie czy negatywnie. W momencie testu, warto zadbać o otoczenie – najlepiej żeby było to ciche pomieszczenie, bez żadnych dźwięków, które mogłyby zakłócić próbę testu. „Bullion Test Free” jest bardzo intuicyjną aplikacją, po uruchomieniu wystarczy wybrać z listy odpowiednią monetę np. 1 oz Krugerrand, umieścić ją na środku palca (warto użyć rękawiczek) i stuknąć jeden raz, by aplikacja mogła przeprowadzić test rezonansowy. Zaleca się powtórzenie testu, by zyskać większą dokładność czy dana moneta jest autentyczna.

Podsumowując, aplikacja „Bullion Test Free” jest na pewno pomocna w weryfikacji autentyczności srebrnych i złotych monet, jednak należy wiedzieć, że pozwala tylko na test rezonansowy i nie można polegać tylko na nim. Aplikacja oczywiście posiada swoje wady – monety takie jak Filharmonik lub Britannia, nawet będąc oryginalne, nie zawsze przechodzą pozytywnie test, a to ze względu na ich rezonowanie w bardzo specyficznych częstotliwościach, ponadto jak już wspomnieliśmy, pełna wersja wiąże się z opłatą, a w pełnej wersji nadal brakuje niektórych monet. Tak czy inaczej, jeżeli mamy możliwość to warto skorzystać z „Bullion Free Test” i najlepiej połączyć test aplikacji wraz z innymi metodami [Jak sprawdzić autentyczność monety? Czytaj więcej] – wówczas możemy mieć faktycznie pewność, że dana moneta jest autentyczna. Aplikacja jest dostępna do pobrania na telefonie z Androidem w sklepie Google Play.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany