Irlandzka skrajnie prawicowa partia oskarżana o kradzież złota

0 21

Zamieszanie wokół tego, czy Justin Barrett pozostanie liderem Partii Narodowej po oskarżeniach o kradzież złota.

23 lipca tweety w imieniu Justina Barretta, lidera małej antyimigranckiej partii, poinformowały, że „znaczna” ilość złota została usunięta ze skarbca partii w południowym Dublinie i że Barrett poprosił policję o interwencję. Tweety nazwały rzekomą kradzież nikczemną i zdradziecką.

Irlandzka policja szybko odzyskała złoto, którego wartość szacuje się na 400 000 euro (344 000 funtów), ale minęły już dwa tygodnie i nadal niewiadomo, czy złoto naprawdę zostało skradzione, kto jest jego właścicielem, co robiło w skarbcu – i czy Barrett pozostaje liderem partii.

oświadczenie policji:

„An Garda Síochána prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanej kradzieży z lokalu w Dublinie 4”
„Dochodzenia te są w toku i obecnie nie są dostępne żadne dalsze informacje”.

Według doniesień medialnych policja uważa, że partia jest właścicielem tylko niewielkiej części złota, a starsi członkowie partii są właścicielami reszty. Barrett powiedział, że złoto zostało zgromadzone na wypadek załamania wartości waluty.

Emma Blain, radna z rządzącej partii Fine Gael, zwróciła się do organu regulacyjnego Standards in Public Office o zbadanie doniesień, że Partia Narodowa od kilku lat nie złożyła sprawozdań finansowych ani nie wyjaśniła źródeł finansowania. Partia nie odpowiedziała na prośbę Guardiana o komentarz.

Partia National, założona w 2016 roku, twierdzi, że Irlandczycy są zastępowani, a ich tożsamość wygaszana, przez imigrantów, instytucje finansowe i elity polityczne. Nie ma ona wybranych przedstawicieli. Spotkania partii przyciągają zwykle kilkadziesiąt osób.

Wydaje się, że Barrett, który uzyskał 0,7% w wyborach uzupełniających w Dublinie w 2021 r. i cytował Hitlera, stracił poparcie swojej partii.

W komunikacie na stronie internetowej partii z 31 lipca poinformowano, że został usunięty ze stanowiska przewodniczącego „z powodu przytłaczającego braku zaufania ze strony aktywnych członków partii” i zastąpiony przez swojego zastępcę, Jamesa Reynoldsa.

Reynolds:

„Nie chcę wchodzić w niesmaczny publiczny spór z panem Barrettem. Pomimo ostatnich wydarzeń, dziękuję mu za jego dotychczasową służbę i życzę mu powodzenia w przyszłości”

W poście na swoim kanale Telegram Barrett zaprzeczył sugestiom, że został usunięty i nazwał oświadczenie partii farsą. „Byłem i jestem prawomocnym przewodniczącym Partii Narodowej” – napisał.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany