Indie uruchomią pierwszą globalną giełdę złota

0 94

Pierwsza globalna giełda złota w Indiach ma na celu stworzenie regionalnego centrum kruszcowego, które pozwoli większej liczbie jubilerów na importowanie metalu szlachetnego.

Dyrektor generalny Ashok Gautam:

„India’s International Bullion Exchange ma przyciągnąć dealerów, rafinerie i banki zagraniczne.”
„Giełda spot z siedzibą w zachodnich Indiach Gujarat International Finance Tec-City, zostanie uruchomiona w piątek przez premiera Narendrę Modi, a handel będzie w formie kwitów depozytowych kruszcu.”

Giełda pozwoli wykwalifikowanym jubilerom na bezpośredni import złota, co jest zmianą w stosunku do obecnych zasad, gdzie tylko niektóre banki i wyznaczone agencje zatwierdzone przez bank centralny mogą to robić. To ma poszerzyć bazę importerów w drugim największym konsumencie świata, gdzie Światowa Rada Złota oczekuje, że popyt w tym roku wyniesie około 800 ton.

Dyrektor generalny Ashok Gautam:

„To jest zasadniczo zapewnienie alternatywnego kanału dla importu w Indiach w sposób skuteczny, przejrzysty, z prawdopodobnie lepszą ceną, która będzie dostępna dla użytkowników końcowych”

Od wtorku 64 dużych jubilerów weszło na pokład z większą ilością wniosków w toku, powiedział Gautam. Handle będą zwolnione z lokalnych ceł, chyba że towary są przenoszone poza miasto.

Giełda zaangażowała również trzy firmy świadczące usługi skarbcowe, które będą „konkurencyjne cenowo”, aby konkurować z innymi regionalnymi centrami, powiedział. Dodatkowo, IIBX planuje umożliwić handel srebrem na giełdzie w przyszłości, powiedział.

Złoto jest tradycyjnie preferowane przez Hindusów jako element wartości, a kupowanie i dawanie biżuterii jest częstym zjawiskiem, zwłaszcza podczas festiwali i wesel. Giełda jest również skierowana do Hindusów rozproszonych po całym świecie, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel poprzez złoto.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany