Indie odnotowują rekordowy popyt na złoto podczas święta Diwali

0 37

Indie odnotowują rekordowy popyt na złoto podczas święta Diwali

Fizyczny popyt na złoto i srebro nadal zapewnia krytyczne wsparcie dla metali szlachetnych, ponieważ Indie odnotowują rekordowy popyt na metal szlachetny po dwóch latach zakłóceń COVID-19.

24 października obchodzono Diwali, hinduskie święto światła, które celebruje szczęście, dobrobyt i pozytywność. Złoto, symbol bogactwa i dobrobytu, cieszy się dużym zainteresowaniem podczas pięciu dni obchodów. W tym roku, według wstępnych doniesień, popyt na złoto i srebro osiągnął w miniony weekend rekordowy poziom.

„Indyjski przemysł złota w pełni wyszedł z kryzysu Covid, ponieważ popyt na złoto w Indiach osiągnął najwyższy poziom! Popyt na złoto w Indiach wzrósł nawet o 80% na rynku krajowym w kwartale lipiec-wrzesień po silnym ożywieniu w działalności gospodarczej i zwiększonym popycie konsumenckim” – powiedział w oświadczeniu Pankaj Arora, krajowy prezes All India Jewellers and Goldsmith Federation (AIJGF).

Dla niektórych analityków duży popyt podczas Diwali nie jest zaskoczeniem. Podczas dorocznej konferencji London Bullion Market Association na temat metali szlachetnych wielu analityków zauważyło, że indyjscy konsumenci mają obecnie nienasycony apetyt na srebro.

Według komentarzy podczas konferencji analitycy spodziewają się, że import srebra do Indii osiągnie w tym roku rekordowy poziom ponad 10 000 ton. Popyt na srebro był tak duży, a premie tak wysokie, że firmy zapłaciły za transport tego metalu samolotem do kraju.

Nicky Shiels, szef strategii ds. metali w MKS PAMP, powiedziała w środowym raporcie, że złoto kosztuje na Diwali około 1650 dolarów za uncję, utrzymując się blisko najniższego poziomu od dwóch lat.

„Biorąc pod uwagę stosunkowo niższą cenę, fizyczny popyt na złoto był najbardziej solidny, jaki widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedziała.

Dodała jednak, że rynki światowe nie odczuły wpływu rekordowego popytu, ponieważ wiele indyjskich sklepów bulionowych jest dobrze zaopatrzonych i przygotowanych na zaspokojenie popytu na złoto przed festiwalem.

„Złoto wzrosło tylko +0,4% w ciągu ostatniego miesiąca do tegorocznego Diwali. To średnio przewyższyło” historyczny trend w złocie od 1999 roku” – powiedziała.

Chociaż złoto i srebro nadal odnotowują solidny popyt fizyczny, wielu analityków zauważa, że ​​popyt inwestycyjny nadal ma problemy. Analitycy surowców w TD Securities powiedzieli, że wraz z końcem święta Diwali, spadek popytu fizycznego może obniżyć ceny do końca roku.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany