Hotel w Hanoi obiecuje turystom „złote” luksusowe doświadczenie

0 142

Na pytanie, gdzie powstanie pierwszy pozłacany hotel na świecie, większość z nas obstawiłaby zapewne kraje Bliskiego Wschodu, które nie mają co robić z nadmiarem petrodolarów i tradycyjnie kochają złoto. Jednak to stolica Wietnamu Hanoi może się poszczycić hotelem Wyndham Dolce Hanoi Golden Lake, którego elewacja, wnętrza i wyposażenie są pokryte 24-karatowym złotem.

Ten pięciogwiazdkowy hotel, który rzekomo jest pierwszą tego typu budowlą, został oficjalnie otwarty w pierwszych dniach lipca 2020 roku po prawie 11 latach budowy. Koszt całej inwestycji wyniósł około 200 mln dolarów.
Ten hipnotyzująco jasny budynek pokryty 24 k złotem znajduje się w centrum Hanoi przy jeziorze Giang Vo.

Tutaj wszystko jest w złocie. Wrażenie robi sam budynek – 5000 metrów kwadratowych elewacji pokrytej złoconą ceramiką. Wnętrze jest równie luksusowe. Już przy wejściu czeka nas złote lobby.
Blask trwa również, gdy wejdziesz do innych pomieszczeń tego budynku. Błyszczące marmurowe powierzchnie odbijają się od ręcznie wykonanych złotych drzwi, dekoracji ściennych i sufitów.

Luksusowe apartamenty prezentują powściągliwą elegancję z jedynie odrobiną dekoracyjnych złotych linii wzdłuż ścian i sufitów. Jeśli jednak wejdziesz do łazienki, zostaniesz przytłoczony przez ekstrawaganckie złote wanny i prysznice. Nawet toaleta i bidet mają złote powłoki!
Kiedy myślałeś, że widziałeś już wszystko, 24-karatowy basen infinity na dachu wznosi się jak palące słońce o poranku. Basen o powierzchni 200 m2 ma oczywiście złocone płytki i mozaiki. Jest to również najlepsze miejsce na zachody słońca z majestatyczną panoramą. To jak wietnamska wersja Marina Bay Sands w Singapurze.

Opcji gastronomicznych jest mnóstwo. Golden Lake Palace specjalizuje się w prywatnych posiłkach w stylu cesarza, który naprawdę kocha kuchnię kantońską. Ciepła kolonialna atmosfera Majesty All-Day Dining zaprasza na wietnamskie i międzynarodowe klasyki. Nierzadko podawane potrawy są przyozdabiane jadalnym złotem. Wreszcie, F29 Lounge & Restaurant to najpopularniejsza autentyczna francuska restauracja w mieście.

Ile kosztuje noc w tak luksusowym hotelu? Cena za dobę zaczyna się od 120 dolarów (ponad 500 złotych). Dostępnych jest też wiele apartamentów do wynajęcia na dłużej – wówczas ceny zaczynają się od 6500 dolarów za metr kwadratowy (czyli ponad 25000 zł).  

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany