Gdzie jest ten letni rajd na złocie ?

0 62

Gdzie jest ten letni rajd na złocie ? Osiągnięcie poziomu 1820 USD cen jest niezbędne do wybicia w górę

Jeśli złoto nie może zamknąć się wokół poziomu 1820 USD za uncję, letni rajd może być wykluczony dla tego szlachetnego metalu, a niektórzy analitycy ostrzegają nawet przed spadkiem do 1700 USD za uncję.

Złoto zamknęło piątkową akcję cenową czwartym tygodniowym wzrostem o 1,5%, a grudniowe kontrakty futures na złoto Comex ostatnio wyceniane były na poziomie 1818,10 USD za uncję.

Wielu analityków spodziewało się znacznego wzrostu cen złota po spowolnieniu inflacji. Dane o CPI były w tym tygodniu poniżej oczekiwań, a roczna inflacja wyniosła 8,5%, po czerwcowym druku 9,1%. Ale złoto nie potrafiło wykorzystać natychmiastowych zysków.

„Dane o CPI były niższe niż wielu się spodziewało. Było to spowodowane głównie spadkiem energii” – powiedział globalny szef strategii towarowej TD Securities, Bart Melek.

Melek zgadza się z mówcami Rezerwy Federalnej w tym tygodniu, którzy naciskali na zwrot Fed spowodowany agresywnymi podwyżkami stóp.

„Nadal istnieje poważny problem związany z inflacją. Są szanse, że inflacja będzie nadal pozostawać poza preferencjami Rezerwy Federalnej” – powiedział Melek.

Problem polega na tym, że ceny energii mogą nadal spadać w krótkim okresie, ale presja inflacyjna może powrócić, gdy nadejdzie chłodniejsza pogoda.

„W sierpniu energia przestanie być źródłem presji dezinflacyjnej. Gdy nadejdzie zima, popyt wzrośnie. Spadki cen energii, które widzieliśmy, mogą ustąpić” – zauważył Melek.

W przypadku złota oznacza to, że nadal istnieje znaczne ryzyko powrotu cen do 1700 dolarów za uncję, ostrzegł Melek.

„Opierając się na komentatorach Fed, bank centralny jest zdania, że ​​inflacja jest problemem, a spowolnienie gospodarki nie zniechęci ich do dalszych działań” – powiedział.

Ponadto, nastąpił wzrost ryzyka związanego z akcjami, które odbierają przepływy pieniężne ze złota, powiedział główny strateg rynkowy Blue Line Futures, Phillip Streible.

„Działanie na amerykańskich akcjach ponownie wywołało kupowanie przez FOMO”, powiedział Streible.

A ci, którzy zarobili pieniądze na metalach szlachetnych podczas ostatniego rajdu, mogą chcieć przerzucić te zyski na inne klasy aktywów ze znacznymi wzrostami, takie jak perspektywiczne akcje.

Streible zwrócił uwagę, że jest ostrożny wchodząc w przyszły tydzień po tym, jak złoto nie może przekroczyć poziomu 1850 USD za uncję.

„Wcześniej w tym tygodniu widzieliśmy, jak dolar spada i zyski się cofają. Ale złoto nie było w stanie się przebić. Cena metalu szlachetnego powinna wynosić 1850 USD – jest to godziwa wartość złota. Fakt, że się nie wybijamy do góry i nie odzyskujemy rozpędu sprawia, że ​​jestem trochę ostrożny” – powiedział.

Złoto musi zamknąć 1825 USD, aby ponownie rozpalić zwyżkową dynamikę, dodał Streible.

„W przeciwnym razie wykres wygląda tutaj na nieco zmęczony z technicznego punktu widzenia” – zauważył.

Melek powiedział, że pierwsze wsparcie wynosi około 50-dniowej średniej kroczącej na poziomie 1783 USD, a opór wynosi 1830 USD za uncję.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany