Fundusze hedgingowe byczo nastawione do złota

0 58

Fundusze hedgingowe stają się byczo nastawione do złota, ale pozostają mocno niedźwiedzie na srebrze

Fundusze hedgingowe szybko osiągają zyski i pokrywają swoje krótkie pozycje na rynku złota, ponieważ wydaje się, że dolar amerykański osiągnął 20-to letni szczyt.

Według niektórych analityków słabszy dolar nie tylko pomógł zmienić nastroje na rynku złota, ale spadające rentowności obligacji w miarę wzrostu obaw o recesję również wspierały metal szlachetny.

„Indeks DXY spadł o 1,45%, największy taki tygodniowy spadek od lipca 2020 r., czyniąc żółty metal bardziej atrakcyjnym. 10-letnie stopy realne nieznacznie spadły o 6 pb, zmniejszając koszt alternatywny utrzymywania aktywów nieprzynoszących dochodu, takich jak złoto”, powiedział analitycy surowców z Société Générale w notatce poniedziałek.

Francuski bank zauważył, że rynek złota odnotował w zeszłym tygodniu zwyżkowe przepływy o wartości 3,3 miliarda dolarów.

Raport CFTC Commitments of Traders za tydzień kończący się 24 maja pokazał, że zarządzający pieniędzmi zwiększyli swoje spekulacyjne długie pozycje brutto w kontraktach futures na złoto Comex o 5602 kontrakty do 121 174. Jednocześnie pozycje krótkie spadły o 12 095 kontraktów do 60 117.

Ilość pozycji długich na złocie wynosi obecnie 61 057 kontraktów, o prawie 41% więcej niż w poprzednim tygodniu. Zmiana zainteresowania spekulacyjnego zakończyła pięciotygodniowy wzrost pozycji niedźwiedzia. W okresie objętym badaniem ceny złota zdołały przekroczyć poziom 1850 USD za uncję, ale utknęły w martwym punkcie od zeszłotygodniowego ruchu.

Niektórzy analitycy twierdzą, że ostatnia akcja cenowa złota nie jest zaskakująca; technicznie złoto zostało wyprzedane po spadku poniżej 1800 USD za uncję w połowie maja.

„Długa ekspozycja netto na kontrakty terminowe na złoto wykazywała tendencję spadkową od połowy marca. Jednak za każdym razem, gdy cofała się do obszaru 170-180 tys., oznaczała dołek, zanim ponownie wzrosła. Dwa tygodnie temu spadła liczba kontraktów, a ceny również wzrosły. Dlatego podejrzewamy, że korekta cen złota jest już zakończona” – powiedział Matt Simpson, starszy analityk rynku w City Index.

Jednak nie wszyscy analitycy są optymistyczni, że ceny złota są gotowe do wzrostu, ponieważ dolar amerykański może po prostu doświadczać krótkoterminowej korekty.

Bart Melek, szef działu badań towarowych w TD Securities, powiedział, że nadal lubi sprzedawać wzrosty na rynku złota, ponieważ oczekuje się, że Rezerwa Federalna będzie agresywnie ustalać stopy procentowe przez całe lato.

„Należy zauważyć, że spece mają dużo miejsca, aby zająć się nową krótką ekspozycją i zredukować długie pozycje” – powiedział w piątek.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany