Złoto wróci do łask?

0 46

Złoto bardzo wypadło z łask w ciągu ostatniego miesiąca, ponieważ spadło o 10% z powodu zbliżenia się do wąsa 2000 USD. Ale czy coś się zmieniło?

Widzieliśmy wiele awersji do ryzyka na rynkach w ciągu ostatnich dni, a rynki akcji mocno spadały. I zamiast szczególnie wspierać dolara, to złoto radzi sobie dobrze, co nie miało miejsca w ostatnich tygodniach. Być może dzieje się tak dlatego, że wyższa inflacja, a co za tym idzie, oczekiwania dotyczące stóp procentowych, kryły się za całą mroczną sytuacją na rynkach, która zazwyczaj jest zwyżkowa dla dolara.

Oczywiście, widzieliśmy wiele dużych wahań nastrojów na rynkach, zwłaszcza w tym roku, więc może się to zmienić. Ale jest możliwe, że złoto może wrócić do łask. Pierwszy test to około 1850 USD, co w przeszłości było wsparciem i oporem, i zbiega się z górnym końcem SMA z okresu 55/89 na wykresie 4-godzinnym. Po nim następuje 1875-1900 USD, którego przełamanie byłoby mocnym sygnałem. Z drugiej strony, powrót poniżej 1800 USD sugerowałby coś wręcz przeciwnego, chyba że towarzyszyłyby im bardzo pozytywne wiadomości gospodarcze, które w tym momencie wydają się mało prawdopodobne.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany