Dolar może przyśpieszyć aprecjację

0 237

W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że FED może podać powód, dla którego rynek podniesie DXY do 115; kiedy Jerome Powell powiedział, że chce dodatnich realnych stóp procentowych, rynek odpowiedział.

DXY poszedł na szczyt linii trendu, który pokazaliśmy w zeszłym tygodniu, i zrobił to w pośpiechu; zaktualizowany wykres znajduje się poniżej.

W rezultacie złoto w końcu załamało się z długoterminowego 2-letniego wsparcia między 1650 a 75 USD. Akcje w końcu zamknęły lukę spadkową, na którą wskazywaliśmy od tygodni. Zwróć uwagę (poniżej), że istnieją dalsze luki w wykresie. Czy rynek zacznie przyspieszać swoją wiarę w przekonanie Fedu? Jeśli tak, DXY przy 120 (co było szczytem z 2001 r.) jest kolejnym poziomem oporu.

Przedłużony paraboliczny ruch USD powinien zepchnąć akcje do otwartych luk, a także być może dać inwestorom i handlowcom przeciwstawnym dużą szansę na uzyskanie długiej pozycji w kilku klasach aktywów, w tym w sektorze metali szlachetnych.

Ceny złota i srebra ponownie spadły na początku poniedziałkowego handlu w USA. Ceny złota spadły w ciągu nocy na kolejny najniższy poziom od prawie 2,5-lat. Rosnące rentowności obligacji rządowych i rosnący indeks dolara amerykańskiego to główne niedźwiedzie elementy napędzające rynki metali szlachetnych na południe. Październikowe złoto spadło ostatnio o 6,60 USD do 1638,70 USD, a grudniowe srebro spadło o 0,195 USD do 18,71 USD.

Globalny rynek przeżywa w poniedziałek wzburzone wody, co jest kontynuacją bardziej zdecydowanego podejścia do handlu z wyłączeniem ryzyka pod koniec zeszłego tygodnia. Obawy związane z recesją gospodarczą w USA i/lub na świecie szybko rosną. W nocy na światowych giełdach w większości spadły. Gdy rozpocznie się sesja nowojorska, indeksy giełdowe w USA wskazują na niższe otwarcia i blisko trzymiesięcznych minimów z zeszłego tygodnia. The Wall Street Journal poinformował dziś, że ten rok był najgorszym rokiem od 1930 dla strategii „kupuj spadki” w obrocie amerykańskimi akcjami i inwestowaniu. Zmienność FOREX i rosnące rentowności obligacji rządowych są w centrum uwagi w poniedziałek.

Wielki plan Wielkiej Brytanii, aby sprzedać więcej obligacji rządowych w celu sfinansowania lepszego wzrostu gospodarczego, przyczynił się do załamania na światowych rynkach obligacji rządowych. „Czujni strażnicy obligacji powracają, a celem jest funt brytyjski” – czytamy w tytule Barrona.

Broker SP Angel w dzisiejszej wiadomości e-mail powiedział, że złoto widziało „drobną awarię flash” w nocy. „Metal nadal jest uderzany” przez dolara amerykańskiego. Zmienność walutowa rośnie, a funt brytyjski osiągnął rekordowo niski poziom w 1984 r. i obecnie kosztuje około 1,04 dolara za dolara. Chiński juan zbliża się do minimów z 2008 roku. Według raportu Bloomberga, inwestorzy powiększają krótkie pozycje na złocie, a zarządzający funduszami bardziej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich czterech lat.

„Odpływy złotych ETF-ów są kontynuowane, a stan posiadania jest zbliżony do 2-letnich minimów” – powiedział broker.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany