Dobry moment na zakup złota? Co wskazuje wykres?

0 87

W tym roku inwestorzy w złoto muszą być sfrustrowani. Żółty metal spadł w czerwcu, tracąc 1,64% i nadal spadał w kierunku krytycznego wsparcia obserwowanego w obszarze 1700 USD.

W tym samym czasie inflacja w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 9,1%. Dlatego zamiast działać jako zabezpieczenie przed inflacją i chronić portfele inwestorów, złoto postąpiło odwrotnie.

Nie jest łatwo zbudować byczą argumentację za złotem, zwłaszcza teraz, gdy globalne rentowności rosną. Rosnące rentowności prowadzą do niższych cen obligacji. Rentowności mają również ujemną lub odwrotną korelację z ceną złota.

W ostatnim tygodniu Bank of Canada zaskoczył rynki, dostarczając podwyżkę stóp o 1%. Oczekuje się, że w czwartek Europejski Bank Centralny dokona pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych. Również w przyszłym tygodniu Rezerwa Federalna w Stanach Zjednoczonych planuje ponowną podwyżkę o kolejne 75 pb.

W związku z tym rosnące rentowności globalnego długu będą nadal obciążać cenę złota. Ale teraz, gdy złoto osiągnęło poziome wsparcie, czy to dobry moment na kupowanie?

Bezpieczna przystań – złoto nadal spełnia się w tej roli

Złoty kruszec może nie przyniósł w tym roku dodatnich zwrotów, ale inne ryzykowne aktywa odnotowały fatalne wyniki w pierwszych sześciu miesiącach. Akcje odnotowały najgorszy początek roku handlowego w pierwszej połowie bieżącego roku od 1970 roku.

W związku z tym, choć złoto osiągało gorsze wyniki, nadal sprawdzało się jako bezpieczna przystań.

Analiza techniczna wspiera odbicie od wsparcia poziomego

Zdjęcie techniczne pokazuje możliwy wzór podwójnego szczytu. Złoto nie było w stanie utrzymać się powyżej 2050 $, ponieważ zostało dwukrotnie odrzucone na tym poziomie.

Jednak dopóki utrzymuje się poziomie 1 700 USD, inwestorzy powinni spodziewać się odbicia. Co więcej, będąc w kanale poziomym, nastawienie polega na tym, że złoto przebije się w górę po zakończeniu konsolidacji.

Kluczem pozostaje wciąż rosnąca inflacja i sposób, w jaki zareagują na nią banki centralne, zwłaszcza Rezerwa Federalna Fed.

Prognoza rynkowa jest taka, że ​​Fed zacznie obniżać stopę funduszy od 2023 roku. Ponieważ ryzyko globalnej recesji rośnie, banki centralne skłaniają się ku stopom, tak jak zrobił to Bank Kanady w zeszłym tygodniu, a Rezerwa Federalna w czerwcu. I w tym miejscu możemy zadać pytanie: dobry moment na zakup złota?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany