Dlaczego ta hossa towarowa jest inna – Queen’s Road Capital

0 45

Dlaczego ta hossa towarowa jest inna – Queen’s Road Capital

Podczas gdy ceny wielu metali poszybowały w górę, akcje spółek wydobywczych w większości radziły sobie gorzej, zauważył dyrektor generalny Queen’s Road Capital Warren Gilman.

W piątek Gilman nagrał podcast z korespondentem Kitco Paulem Harrisem i kierownikiem ds. odbiorców górniczych Michaelem McCrae.

Queen’s Road Capital (TSX:QRC.V) finansuje górników. Spółka koncentruje się na zamiennych papierach dłużnych. Niektóre inwestycje to NexGen Energy, Adriatic Metals i Los Andes Copper.

Ceny metali rosną z powodu zakłóceń w dostawach i pandemii, ale Gilman powiedział, że firmy są nadal niedoszacowane.

„Na ogół trudniej jest zainwestować kapitał w hossę na rynku akcji, ale to jest inny rynek hossy” – powiedział Gilman.


„Ceny surowców mają się bardzo, bardzo dobrze. Akcje nie do końca dotrzymują kroku. Jest to szczególnie prawdziwe w obszarze złota w Ameryce Północnej”.

W ciągu ostatniego roku cena złota wzrosła o 9,8%, ale VanEck Junior Gold Miners stracił 8,21% w tym samym okresie.

Gilman powiedział, że jego firma nie koncentruje się na żadnym konkretnym towarze.

„Myślę, że bycie agnostykiem surowcowym pomaga nam znajdować możliwości w sektorach, które nie są przedmiotem zainteresowania” – powiedział Gilman.


„Koncentrujemy się na dłużnych papierach wartościowych. Nie jesteśmy więc zwykle bezpośrednimi inwestorami kapitałowymi. Mamy taką ochronę pozycji zadłużenia w bilansie firmy. Udajemy się do stosunkowo bezpiecznych jurysdykcji w sektorze wydobywczym i staramy się dywersyfikować portfel między różnymi towarami, między różnymi projektami i między różnymi obszarami geograficznymi”.

Akcje spółek także tych wydobywczych podlegają tendencjom przypisanym do akcji ogólnie. A te z wielu powodów już przez wszystkich znanych: pandemia, wojna na Ukrainie, niestabilne łańcuchy dostaw, obawy przed rosnąca inflacją mocno rosnąć nie mogą i nie będą. Rentowności obligacji stale rosną więc trochę kapitału zdejmą z rynku.

Co innego jest z metalami szlachetnymi w tym ze złotem.

Właśnie z powodów podanych wyżej cena złota utrzymuje się na wysokich poziomach i jest poważna szansa że, jeszcze wzrośnie. Bo do wspomnianych elementów dochodzi strach i niepewność przed jutrem. W grę wchodzą emocję i gra na emocjach. Zawsze pojawia się ktoś kto wykorzystuje taką sytuację dla siebie.

Czynników wspomagających strach i niepewność jest tak dużo że, optymistyczne dane z poszczególnych obszarów mniej wrażliwych nie będą mogły szybko przywrócić równowagi.

Ceny metali szlachetnych nie są zagrożone.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany