Specjaliści z Indii spokojni o popyt na złocie

0 28

Ceny złota zatrzymały się po dwutygodniowej zwyżce, gdy na początku tygodnia zbliżyły się do psychologicznej bariery 2000 USD za uncję. Spotowa cena złota wyniosła na koniec tygodnia 1929 USD za uncję.

Według ekspertów na rynku surowców sceptyczne byki cofnęły się, co doprowadziło do odwrócenia długich transakcji, które następnie sprowadziły ceny złota do dwutygodniowych minimów.

Spadek cen złota był spowodowany gwałtownym wzrostem rentowności amerykańskich obligacji skarbowych oraz jastrzębią postawą amerykańskiego Fed w sprawie podwyżki stóp procentowych.

Na dodatek indeks dolara poszybował w górę do rekordowego poziomu 101 i zepsuł tym samym nastroje byków. Utrzymywali oni, że wojna rosyjsko-ukraińska i niepokój o globalną inflację będą nadal wspierać popyt na złoto, a ogólne perspektywy dla złota są nadal pozytywne.

Powiedzieli także, że poziom 1870 USD jest nadal silnym wsparciem dla ceny złota.

Mówiąc o przyczynie spadku ceny złota w zeszłym tygodniu; Sugandha Sachdeva, wiceprezes — Commodity & Currency Research w Religare Broking Ltd, powiedziała:

„Spadek ceny złota był reakcją na gwałtownie rosnące oprocentowanie 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych, poparte głębokim jastrzębim tonem prezesa Fed. Planowana jest podwyżka stóp o 50 punktów bazowych, aby ograniczyć podwyższoną inflację. Jednocześnie gwałtownie rosnący indeks dolara zepsuł nastroje bykom na złocie, ponieważ wspiął się do dwuletnich maksimów, osiągając poziom 101. Trend wzrostowy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i dolar, wraz z jastrzębim tonem Fed w sprawie zacieśniania polityki, nie wróżą dobrze cenom złota. Poza tym ceny energii łagodziły niektóre obawy inflacyjne i ciążyły na złocie, ponieważ ropa pozostała ustabilizowała się w zeszłym tygodniu, podczas gdy ceny gazu spadły po wzroście do wieloletnich maksimów na początku tygodnia”.

Utrzymywała jednak, że perspektywy dla złota są nadal pozytywne, ponieważ napięcie geopolityczne i globalna inflacja nadal będą dyktować cenę złota w krótkim okresie.

„Cena złota na rynku kasowym została wystarczająco zdyskontowana z powodów takich jak gwałtownie rosnący indeks dolara, rentowność obligacji amerykańskich itp. Ale z powodów takich jak wojna rosyjsko-ukraińska, inflacja, cięcia MFW ,oczekuje się, że prognoza gospodarcza i początek sezonu małżeńskiego w Indiach zapewnią silne wsparcie dla cennego żółtego metalu w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Złoto spotowe nadal ma silne wsparcie na poziomie od 1850 do 1870 USD za uncję, a na poziomie 1890 do 1900 USD nadal istnieje silny popyt na złocie.”

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany