Czy złoto zaliczyło już swój dołek ?

0 80

Złoto może mieć zwyżkową korektę, odbijając się od 1700 USD – Moor Analytics

Spadek złota z marcowych maksimów na poziomie 2000 USD za uncję spowodował wiele szkód technicznych i popchnął złoto w trend spadkowy; jednak, według jednego z analityków technicznych, metal szlachetny może być bliski ustanowienia nowego krótkoterminowego trendu wzrostowego.

W niedawnym wywiadzie dla Kitco News Michael Moor, założyciel Moor Analytics, powiedział, że konsolidacja złota na poziomie około 1700 dolarów za uncję w ostatnich dniach może wskazywać, że niedźwiedzie tempo rynku dobiegło końca.

Zauważył, że złoto utrzymuje krytyczny poziom wyczerpania technicznego tuż poniżej 1700 dolarów za uncję.

„Dzięki tegorocznej wyprzedaży naruszyliśmy trend byka, więc tam, gdzie obecnie znajduje się rynek, nastawienie jest nadal niedźwiedzie. Mimo to w najbliższym czasie możemy zaobserwować zwyżkową korektę” – powiedział.

Moor dodał, że jest trochę za wcześnie, aby stwierdzić, czy bycza korekta może zatrzymać obecny trend. Powiedział, że jednym sygnałem, którego szuka, jest sprawdzenie, czy ceny złota mogą wrócić powyżej 1800 USD do połowy sierpnia.

Moor powiedział również, że chociaż złoto borykało się z problemami przez większą część roku, wciąż może wrócić do szczytów powyżej 2000 USD za uncję, jeśli 1700 USD utrzyma się jako wsparcie. Powiedział, że fundamentalna wycena złota wynosi około 1850 USD za uncję.

„Gdyby złoto przekroczyło 1850 USD, wyeliminowałoby to kolejny główną niedźwiedzią formację. Dla mnie oznaczałoby to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponownie dojdzie do szczytów”, powiedział.

Jednak z drugiej strony Moor ostrzegł, że jeśli ceny złota spadną poniżej 1686 USD, metal szlachetny może odnotować dalsze gwałtowne straty.

Co do tego, jak grać na obecnym rynku złota, Moor powiedział, że inwestorzy powinni przyjrzeć się bardziej konserwatywnemu podejściu do handlu, budując pozycję i osiągając pewne zyski z rajdu do punktów oporu. Dodał, że widzi początkowy opór w okolicach 1789 dolarów za uncję.

„Kiedy złoto schodzi do tych poziomów wyczerpania, kupujesz, a następnie w pierwszej fali wzrostowej sprzedajesz część swojej pozycji” – powiedział.

„Gdy rynek przełamuje każdą zwyżkową formację, możesz powiększyć swoją podstawową pozycję”.

Krótkoterminowe zwyżkowe prognozy Moora pojawiają się, gdy ceny złota nadal utrzymują wsparcie na poziomie około 1700 USD za uncję. Ostatnie sierpniowe kontrakty futures na złoto kosztowały 1709,20 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,5% w ciągu dnia.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany