Chiński import złota nie był na tak wysokim poziomie od 2018 roku

0 89

Chiny zaimportowały 1343 ton złota w 2022 r., co stanowi najwyższy poziom importu od 2018 r. Całkowity import złota w tym roku wzrósł o 64% w stosunku do 2021 r.

Popyt na złoto w Chinach wzrósł w drugiej połowie roku, ponieważ rząd złagodził niektóre ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Chiny zaimportowały w grudniu 157 ton złota, aby zamknąć mocne drugie półrocze. Według WGC, siła na chińskim rynku złota utrzymywała się do stycznia. Premia cenowa złota między Szanghajem a Londynem odnotowała łagodne odbicie, przerywając trend spadkowy trwający od października ubiegłego roku. Styczeń był kluczowy, w którym popyt na złoto był wzmożony.

Chiński bank centralny zgromadził 1448 ton złota w latach 2002-2019, a potem nagle zamilkł. 
Wielu spekuluje, że Chińczycy nadal dodawali złoto do swoich zasobów poza księgami podczas tych cichych lat.

Ożywienie w chińskiej gospodarce po tym, jak została zduszona przez rządowe ograniczenia COVID, pomogło w odbiciu na rynku złota. Chiny doświadczyły szczytu zachorowań na COVID w grudniu. Według Światowej Rady Złota, chińska działalność gospodarcza ożywiła się w styczniu. To spowodowało boom na rynku złota.

Według China Gold Association, w okresie 15 dni od dnia chińskiego Nowego Roku do Święta Latarni Wiosennych konsumpcja chińskiego złota wzrosła o 18% rok do roku.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany