Ceny złota w konsolidacji

0 26

Cena złota w konsolidacji a tegoroczny szczyt już był uważają analitycy DailyFX.com.

Rynek złota pozostaje w konsolidacji, nawet jeśli handel znajduje się na szczycie zakresu tak jak dzisiaj w okolicach 1960 $ za uncję.

Jednak jeden ze strategów rynkowych powiedział, że ten metal szlachetny napotyka na coraz większe trudności, gdyż banki centralne na całym świecie zaczynają zacieśniać politykę pieniężną.

W raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu Chris Vecchio, starszy analityk rynku w DailyFX.com, zauważył, że rosyjska inwazja na Ukrainę wstrząsnęła rynkami finansowymi, wywołując niestabilność i niepewność. Jednocześnie wojna jeszcze bardziej wpłynęła na globalne łańcuchy dostaw, powodując wzrost cen towarów i inflacji. Vecchio powiedział, że są to solidne powody, dla których złoto zanotowało dobre wyniki w pierwszym kwartale.

Dodał jednak, że dopóki wojna Rosji nie rozszerzy się na Europę i Stany Zjednoczone, rynki dyskontowały wiele złych wiadomości. Chociaż kryzys humanitarny wciąż narasta, Vecchio powiedział, że wygląda na to, że konflikt pozostanie w granicach Ukrainy.

„O ile wojna nie eskaluje, myślę, że złoto osiągnęło już w tym roku swoje maksima”, powiedział Vecchio w niedawnym wywiadzie dla Kitco News.

Patrząc w przeszłość konfliktu w Europie Wschodniej, Vecchio powiedział, że bardziej restrykcyjna polityka monetarna na całym świecie może być dla złota obciążeniem. Dodał, że banki centralne są obecnie bardziej zaniepokojone brakiem uspokojenia się presji inflacyjnej niż spowolnieniem wzrostu gospodarczego.

„Ceny złota mają dwie prawdopodobne ścieżki w nadchodzących tygodniach: w bok (gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa, utrzymując wysokie oczekiwania inflacyjne, gdy banki centralne podnoszą stopy procentowe, utrzymując status notowań w realnych zyskach) lub ścieżka spadkowa (gdy rosyjska inwazja na Ukrainę się kończy, obniżają oczekiwania inflacyjne, gdy banki centralne podnoszą stopy procentowe, zwiększając realne rentowności)” – powiedział w raporcie.

„Pomimo zakłóceń spowodowanych rosyjską inwazją na Ukrainę, te same przeszkody pozostają odtąd dla cen złota. Banki centralne działają w celu tłumienia stale rosnącej inflacji w krótkim okresie, długoterminowe oczekiwania inflacyjne powinny zacząć się zmniejszać, pchając spadek realnych zysków, a tym samym uniemożliwienie cenom złota utrzymania ostatnich wzrostów”.

Podczas gdy większość głównych banków centralnych patrzy na zaostrzenie polityki pieniężnej, w centrum uwagi pozostaje Rezerwa Federalna, która wydaje się być najbardziej agresywna.

W zeszłym tygodniu protokół z marcowego posiedzenia polityki pieniężnej zasygnalizował, że bank centralny może podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych na dwóch kolejnych posiedzeniach. Rynki zaczynają również wyceniać potencjał trzeciego ruchu o 50 punktów bazowych.

Rezerwa Federalna planuje również co miesiąc zmniejszać swój bilans o 95 miliardów dolarów.

Z drugiej strony Vecchio powiedział, że 1.900 USD pozostaje pierwszym głównym poziomem wsparcia, który należy obserwować na początku drugiego kwartału.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany