Ceny złota utrzymują tendencję wzrostową

0 22

Ceny złota utrzymują wzrost, ignorując wzrost sprzedaży detalicznej w USA tylko o 0,9%.

Dane gospodarcze nadal mają niewielki wpływ na ceny złota po mieszanych danych dotyczących sprzedaży detalicznej. Cena się trzyma, widząc pewne techniczne tempo zakupów po utrzymywaniu wsparcia na poziomie 1800 USD za uncję.

We wtorek sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w zeszłym miesiącu o 0,9% po zrewidowanym w górę wzroście o 1,4% w marcu, zgodnie z najnowszymi danymi Departamentu Handlu USA. Ekonomiści spodziewali się wzrostu o 1,0% w nagłówku z zeszłego miesiąca.

Jednocześnie sprzedaż podstawowa, która nie obejmuje sprzedaży pojazdów, przekroczyła oczekiwania i wzrosła w zeszłym miesiącu o 0,6% w porównaniu z przewidywanym wzrostem o 0,4%. Grupa kontrolna raportu, która eliminuje samochody, gaz, materiały budowlane i usługi gastronomiczne, wzrosła o 1,0%; ekonomiści spodziewali się wzrostu o 0,5%.

Rynek złota nie widzi zbyt wiele reakcji na mieszane wyniki sprzedaży detalicznej. Ostatnie czerwcowe kontrakty terminowe na złoto kosztowały 1830 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,87% w ciągu dnia.

Andrew Grantham, starszy ekonomista w CIBC, określił ostatnie dane dotyczące sprzedaży detalicznej jako „solidne”. Dodał, że dane wspierają również tezę, że gospodarka może wytrzymać dalsze agresywne podwyżki stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

„Chociaż wzrost będzie wyglądał mniej imponująco po uwzględnieniu ruchów cen, dzisiejsze dane nadal sugerują, że presja inflacyjna na dochody gospodarstw domowych nie ma jeszcze istotnego wpływu na wydatki dyskrecjonalne. Istnieje tzw. tendencja pandemiczna, uzasadniająca dalszą podwyżkę o 50 pb ze strony Fed w celu schłodzenia gospodarki na następnym posiedzeniu – powiedział.

Paul Ashworth, główny ekonomista USA w Capital Economics, również oczekuje, że Fed będzie kontynuował podwyżkę o 50 punktów bazowych.

„Nigdy nie stawiaj przeciwko amerykańskiemu konsumentowi – zawsze było dobrym powiedzeniem, o którym należy zawsze pamiętać. Globalna gospodarka unosi się na wodzie” – powiedział.

Okrągłe wsparcie na złocie w postaci poziomu 1800 $ za uncję działa i trzyma kurs przed dalszą deprecjacją. Istnieje realna możliwość, że szybko ten poziom nie puści.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany