Ceny złota są nadal korzystne – także dla nowych górników

0 36

Ceny złota są bardzo korzystne dla nowych firm wydobywczych – mogą osiągnąć ogromne zyski – uważa Dan Wilton

Ceny złota wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat i jest to dobre dla górników, pomimo rosnących kosztów.

Tak twierdzi Dan Wilton, dyrektor generalny First Mining Gold Corp. Wilton rozmawiał z Davidem Lin, redaktorem i producentem w Kitco News.

First Mining Gold jest deweloperem złota skupionym na projektach wydobycia w Ontario i Quebecu. Oczekuje się, że projekt Springpole Project będzie zawierać 3,8 miliona uncji złota.

Wilton powiedział, że w średnim terminie złoto radzi sobie dobrze.

„Wchodzimy w fazę inflacyjną i rzeczywiście widzimy, jak cena złota wzrosła w porównaniu z 2019 r. na poziomie 1300 dolarów za uncję” – powiedział.


„Teraz złoto kosztuje 1800 dolarów i testowało 2000, 2100 dolarów, kilka razy”.

Wilton wspomniał, że wzrosły koszty wydobycia, w tym koszty wykonawców odwiertów, dostaw i energii. Następnie wskazał na demografię w górnictwie.

„Naprawdę trudno jest przyciągnąć młodych ludzi do pracy w branży, a coraz trudniej jest przyciągnąć ludzi, którzy chcą wyjechać i pracować na dwa tygodnie, dwa tygodnie przerwy, w systemie rotacyjnym” – powiedział .

Pomimo rosnących kosztów Wilton dodał, że złoto prawdopodobnie nie powróci do najniższego poziomu z 2015 r., wynoszącego 1000 USD za uncję. Powiedział, że nawet jeśli cena złota pozostanie „stała” na poziomie 1800 USD za uncję, nadal istnieją możliwości wydobycia.


„Czego wielu ludzi nie docenia teraz, to że starsi producenci złota handlują na rekordowych poziomach zysków z wolnych przepływów pieniężnych”, powiedział Wilton.


„Ceny złota nigdy nie wygenerowały takich wolnych przepływów pieniężnych w żadnym momencie cyklu złota… Marże w ciągu ostatnich kilku lat, zaczynają ulegać erozji przez inflację kosztów, ale te marże były i są na rekordowym poziomie… „

Wilton dodał, że młodsze firmy wydobywcze, takie jak First Mining Gold, nadal mają duży potencjał.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany