Złoto lekko rośnie przy słabszym spadku rentowności obligacji na USDX

0 26

Złoto i srebro lekko rosną przy słabszym spadku rentowności obligacji na USDX.

Ceny złota i srebra są mocniejsze w piątek na początku handlu w USA, częściowo podniesione przez słabszy indeks dolara amerykańskiego i niewielki spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych w ostatnim dniu tygodnia handlowego. Jednak solidne wzrosty indeksów giełdowych w USA pod koniec tygodnia ograniczają wzrost na rynkach metali szlachetnych. Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio wzrosły o 6,60 USD do poziomu 1854,00 USD. Lipcowe kontrakty terminowe na srebro Comex ostatnio wzrosły o 0,345 USD do 22,30 USD za uncję.

Opublikowany właśnie raport o dochodach i wydatkach osobistych za kwiecień pokazał, że kluczowy wskaźnik cen podstawowych na konsumpcję osobistą (PCE) wzrósł o 4,9% rok do roku, co było zgodne z oczekiwaniami rynku, ale nadal blisko 40-letniego maksimum . Rynki nie odnotowały znaczącej reakcji na oczekiwane informacje.

W nocy na światowych giełdach nastroje w większości poprawiły się. Dzisiejsze zwyżkowe cotygodniowe zamknięcia indeksów giełdowych w USA są techniczną wskazówką, że istnieją krótkoterminowe dna rynkowe. Dzisiaj będzie bardzo ważny dzień handlowy dla indeksów giełdowych.

Surowa polityka kryminalna i inne socjalne działania prezydenta Chin Xi Jinpinga mogą poważnie zaszkodzić chińskiej gospodarce. To najwyraźniej skłoniło premiera Li Keqianga do przemówienia do narodu w tym tygodniu. Premier ostrzegł, że chińska gospodarka znajduje się w krytycznym punkcie i wezwał urzędników do ciężkiej pracy na rzecz wzrostu gospodarczego w drugim kwartale w celu zmniejszenia bezrobocia. Obserwatorzy z Chin zauważają, że nie ma precedensu, by premier kwestionował politykę prezydenta. Ponad 200 milionów chińskich obywateli żyje pod restrykcjami, co powoduje rosnące niepokoje w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Na kluczowych rynkach zewnętrznych ceny kontraktów terminowych na ropę naftową Nymex są dziś słabsze i wynoszą około 113,50 USD za baryłkę. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego nieznacznie wzrósł na wczesnym etapie handlu. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiąga 2,75%.

Publikowane w piątek dane gospodarcze z USA obejmują dochody i wydatki osobiste, badanie nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan oraz wstępne wskaźniki gospodarcze.

Technicznie rzecz biorąc, czerwcowe kontrakty terminowe na złoto mają ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Na dziennym wykresie słupkowym panuje 2,5-miesięczny trend spadkowy. Następnym celem cenowym byków jest zamknięcie w czerwcu kontraktów futures powyżej solidnego oporu na poziomie 1900,00 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem spadków cen przez niedźwiedzie jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na najniższym poziomie z maja, wynoszącym 1 785 USD. Pierwszy opór jest widoczny przy dzisiejszym najwyższym poziomie 1860,60 USD, a następnie przy najwyższej w tym tygodniu 1,869,10 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na najniższym w tym tygodniu poziomie 1836,30 USD, a następnie na poziomie 1830,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany