Cena złota utrzymuje się poniżej 1850 USD

0 13

Cena złota utrzymuje się poniżej 1850 USD po lepszych niż oczekiwano danych zaufania konsumentów w USA

Rynek złota pozostaje pod presją i poniżej poziomu 1850 USD za uncję. Mimo to metal szlachetny nie reaguje na silniejsze niż oczekiwano zaufanie amerykańskich konsumentów.

Amerykański indeks zaufania konsumentów spadł do 106,4 w porównaniu z kwietniowym zrewidowanym odczytem 108,6, podała we wtorek amerykańska Conference Board. Ekonomiści spodziewali się ostrzejszego spadku indeksu do około 103,9.

Rynek złota nie notuje zbyt wiele reakcji na najnowsze dane gospodarcze; żółty metal odnotowuje ponowną presję na sprzedaż, ponieważ dolar amerykański przyciąga nowe zainteresowanie kupnem. Ostatnie sierpniowe kontrakty futures na złoto kosztowały 1847,70 USD, co oznacza spadek o około 0,5% w ciągu dnia.

Raport dotyczący zaufania konsumentów w USA zauważył, że w maju poglądy konsumentów na temat obecnej sytuacji gospodarczej i przyszłych oczekiwań spadły. Indeks Sytuacji Obecnej spadł do 149,6 w porównaniu z kwietniowym odczytem 152,9; w tym samym czasie Indeks Oczekiwań spadł do 77,5, z poprzedniego poziomu 79,0.


„Spadek Indeksu Sytuacji Obecnej był spowodowany wyłącznie złagodzeniem warunków na rynku pracy. W przeciwieństwie do tego, poprawiły się poglądy na obecne warunki biznesowe – które zwykle wyprzedzają trendy w zatrudnieniu. Ogólnie rzecz biorąc, Indeks Sytuacji Obecnej pozostaje na silnym poziomie, co sugeruje, że wzrost nie zmniejszył się dalej w II kwartale” – powiedział Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board.


„Przy dalszym osłabianiu się wskaźnika oczekiwań konsumenci również nie oczekują, że gospodarka nabierze rozpędu w nadchodzących miesiącach. Oczekują, że warunki na rynku pracy pozostaną stosunkowo dobre, co powinno nadal wspierać zaufanie w krótkim okresie”.

Raport zauważył również, że utrzymywanie się inflacji blisko najwyższego poziomu od 40 lat pozostaje kluczowym problemem dla konsumentów i wpływa na konsumpcję.


„Zamiar zakupu samochodów, domów, dużych urządzeń i innych urządzeń – prawdopodobnie odzwierciedla rosnące stopy procentowe i konsumenci przerzucają się z dużych zakupów na wydatki na usługi. Plany wakacyjne również złagodniały z powodu rosnących cen” – powiedział Franco.


„Patrząc w przyszłość, spodziewamy się rosnących cen i dodatkowych podwyżek stóp procentowych, które spowodują dalsze ryzyko spadku wydatków konsumentów w tym roku.”

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany