Złoto i srebro w górę – koncentracja na konferencji Jackson Hole Fed

0 75

Złoto i srebro w górę – koncentracja na konferencji Jackson Hole Fed

Ceny złota i srebra są wyższe, ale spadają w porównaniu z maksimami sesyjnymi w czwartek w południe handlu w USA. Obydwa metale charakteryzują się krótkim pokryciem na rynkach terminowych i kupowaniem wartości postrzeganej na rynkach kasowych. Jednak indeks dolara amerykańskiego wzrósł z dziennego minimum, a ceny ropy naftowej straciły wczesne wzrosty, co zepchnęło metale z ich dziennych maksimów. Październikowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio wzrosły o 8,10 USD do 1760,20 USD. Wrześniowe kontrakty terminowe na srebro Comex ostatnio wzrosły o 0,173 USD do 19,085 USD za uncję.

Rynek skupia się na corocznym sympozjum Rezerwy Federalnej w Jackson Hole w stanie Wyoming, które rozpoczęło się w czwartek. Kilku urzędników Fed wygłosiło uwagi do prasy na posiedzeniu, ale rynki nie zareagowały. Handlowcy są bardziej zainteresowani przemówieniem prezesa Fed Jerome’a ​​Powella w piątek rano. Minione spotkania Fed w Jackson Hole znacząco poruszyły rynki. Rynki spodziewają się, że Powell będzie się opierał jastrzębi na amerykańskiej polityce pieniężnej i walce Fed z inflacją.

Amerykańskie indeksy giełdowe są mocniejsze w południe. Dane z USA w czwartek pokazały, że drugie szacunki dotyczące wzrostu produktu krajowego brutto w drugim kwartale spadły o 0,6% w porównaniu do 0,9% w pierwszym kwartale. To technicznie stawia Stany Zjednoczone w recesji gospodarczej.

W innych wiadomościach chiński bank centralny ogłosił plan stymulacyjny o wartości 1 biliona juanów w obliczu poważnych przeciwności, z jakimi boryka się druga co do wielkości gospodarka świata i konsekwencje chińskiej polityki zerowego Covida.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś spadek cen ropy naftowej Nymex i około 94 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest nieco niższy w południe. Tymczasem rentowność 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej wynosi 3,08%. Rentowności obligacji ostatnio rosły.

Technicznie rzecz biorąc kolejnym celem cenowym byków na złocie jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1,800,00 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem spadków cen przez niedźwiedzie jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny przy dzisiejszym maksimum 1769,30 USD, a następnie 1 775,00. Pierwsze wsparcie jest widoczne przy dzisiejszym minimum 1753,80 $, a następnie przy środowym minimum 1745,50 $.

Za to celem cenowym dla byków na srebrze jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na sierpniowym maksimum 20,87 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na lipcowym minimum 18,01 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum 19,26 USD, a następnie na 19,50 USD. Kolejne wsparcie jest widoczne na najniższym w tym tygodniu poziomie 18,605 USD, a następnie 18,35 USD.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-25/Gold-silver-up-focus-on-Jackson-Hole-Fed-confab.html

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany