Złoto będzie nadal świecić pełnym blaskiem

0 151

Analitycy z Banku TD Securities uważają, że złoto nadal będzie świecić pełnym blaskiem w tym roku.

TD Securities to kanadyjski bank inwestycyjny i dostawca usług finansowych, który oferuje usługi doradcze i na rynku kapitałowym klientom korporacyjnym, rządowym i instytucjonalnym na całym świecie.

Bart Melek, szef Strategii Surowcowej w TD Securities mówi, że Fed nie nadąża za inflacją, a realne stopy procentowe są siłą napędową złota. Powiedział, że rynek uważa, że ​​inflacja może być wyższa przez dłuższy czas, a Fed reaguje zbyt wolno. Zaznaczył, że „Fed spóźnił się z decyzjami mającymi zaostrzyć politykę pieniężną”.

Melek powiedział, że w pierwszym kwartale złoto radziło sobie dobrze, a następne trzy miesiące również powinny być „całkiem przyzwoite”. Mówiąc ponownie o Fed, powiedział, że nawet jeśli zrealizują scenariusze podwyższając stopy porcentowe, to inflacja i tak jest zbyt wysoka i cokolwiek Fed zrobi w ciągu najbliższych kilku miesięcy, nie wystarczy by ją skutecznie zdusić. Fed nie będzie wystarczająco agresywny.

Melek powiedział, że możliwe jest przekroczenie 2000 USD za uncję w tym roku, a handel złotem zapewnia komfort, który stanowi zabezpieczenie przed inflacją. Złoto radzi sobie bardzo dobrze w porównaniu z rynkami akcji i nie wygląda na to, by jakiekolwiek korekty w dół były istotne. Jeśli dojdzie do podwyżek stóp, może to wpłynąć na akcje bardziej niż na cenę kruszcu.

Na poniedziałkowej sesji europejskiej złoto notowane jest nieco powyżej okrągłego poziomu 1900 USD za uncję. Cena na razie utknęła w zakresie konsolidacji, z niskim wolumenem obrotu.

Ostatnie wypowiedzi analityków i profesjonalistów z rynku złota zapowiadają kontynuowanie jego dobrej passy w tym roku. Chwilowy spadek cen wydaje się być dobrą okazją do kupowania, gdyż według tego czego się spodziewają to powrót cen złota w okolice 2000 USD za uncję wydaje się przesądzony.

W erze niepewności i odczuwalnego niepokoju złoto powinno pozostawać w dobrej cenie i raczej zyskiwać niż tracić. Dlatego zapowiedzi analityków nie należy odczytywać jako bezpodstawne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany