Cena złota może odreagować

0 135

Złoto może odreagować, jeśli Fed podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych – Standard Chartered

Rynek złota utrzymuje się powyżej 1700 dolarów za uncję przed decyzją w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej w tym tygodniu. Chociaż metal szlachetny jest odporny na trudne wyzwania, jeden z analityków rynku dostrzega możliwość dalszych spadków w dłuższej perspektywie.

Suki Cooper, analityk ds. metali szlachetnych w Standard Chartered, powiedział w opublikowanym w piątek raporcie, że chociaż złoto borykało się z problemami w ostatnich tygodniach, akcja cenowa jest zachęcająca w tradycyjnie sezonowo wolnym okresie dla tego metalu szlachetnego.

Dodała, że ​​ceny złota mogą w najbliższym czasie wzrosnąć po decyzji Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej. Rynki oczekują obecnie podwyżki o 75 punktów bazowych w środę. Narzędzie FedWatch CME pokazuje 24% szans na ruch o 100 punktów bazowych.

„Biorąc pod uwagę, jak bardzo spadły ceny złota w ostatnich sesjach, uważamy, że rynek złota wycenia również podwyżkę o 75 pb na lipcowym posiedzeniu i że podwyżka o 100 pb byłaby niespodzianką i presją na ceny poniżej kluczowego poziomu 1690 USD. Gdyby ceny przekroczyły ten poziom, złoto byłoby narażone na znaczne spadki, podczas gdy podwyżka o 75 pb może spowodować odreagowanie złota” – powiedziała.

Jednak Cooper dodała, że ​​chociaż ceny złota mogą wzrosnąć w tym tygodniu, nie jest gotowa, aby być optymistą. Powiedziała, że ​​dalsze agresywne podwyżki stóp przez resztę roku będą nadal wspierać dolara amerykańskiego i obciążać złoto.

Bank oczekuje, że do końca roku ceny złota wyniosą średnio około 1700 dolarów za uncję.

„Złoto pozostało odporne, biorąc pod uwagę siłę dolara, i przesunęło się, by kierować się przede wszystkim dolarem. Spodziewamy się, że w III-2022 i IV kwartale kurs EURUSD będzie poniżej parytetu, co sugeruje, że złoto prawdopodobnie będzie miało trudności z uzyskaniem znaczącej trakcji” – powiedziała.

Pomimo długoterminowych wyzwań Cooper powiedział również, że potencjalna globalna recesja pozostaje znaczącą wielką niewiadomą dla tego szlachetnego metalu. Standard Chartered oczekuje, że wzrost gospodarczy w USA spadnie w czwartym kwartale. Cooper powiedział, że utrzymująca się wysoka inflacja w połączeniu z niższym wzrostem będzie wspierać ceny złota, nawet w obliczu rosnących stóp procentowych.

„Reakcja cenowa złota podczas recesji w USA zazwyczaj nie jest jednokierunkowa, ale średnio ceny wzrosły o 15% w ujęciu rocznym w ciągu ostatnich siedmiu recesji” – powiedziała.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany