Banki w Chinach ograniczają transakcje dotyczące metali szlachetnych

0 74

Niektóre z wiodących banków w Chinach wprowadziły ograniczenia w usługach handlu metalami szlachetnymi dla klientów detalicznych.

China Construction Bank (CCB), Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), Industrial Bank Co, Ltd. i Huaxia Bank są wśród banków, które już ograniczyły transakcje metalami szlachetnymi od początku roku, zgodnie z raportem Securities Journal.

Ograniczenia spowodowały nowe limity na otwieranie nowych kont, wzrost wskaźników depozytów gwarancyjnych, anulowanie relacji agencyjnych, jak również zawieszenia transakcji zakupu.

Commercial Bank of China wysłał na początku miesiąca komunikat, w którym informuje, że od 8 lipca zwiększy wymagania dotyczące depozytów gwarancyjnych dla niektórych transakcji. Od 15 sierpnia zawiesi również udostępnianie inwestorom detalicznym kontraktów na metale szlachetne z odroczonym terminem rozliczenia na Szanghajskiej Giełdzie Złota, a także transakcje kupna kontraktów spot.

Niektórzy sugerują, że środki te zostały wprowadzone ze względu na zmienność cen metali szlachetnych w ostatnim czasie. Złoto powróciło w kierunku 1700 USD/oz z poziomu nieco powyżej 2000 USD/oz w marcu. Główne obawy budzą również rosnąca niestabilność na rynkach akcji w Chinach oraz inflacja.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany