Bycze nastroje wracają do złota po spadkach BTC

0 144

Wśród inwestorów detalicznych na rynku złota powróciły bycze nastroje, po tym jak w ciągu pięciu miesięcy złoto w 2022 r. znacznie wyprzedziło bitcoina (BTC).

Patrząc na wyniki tych dwóch rynków od początku roku, nie ulega wątpliwości, że był to trudny rok dla zwolenników bitcoina, których majątek został uszczuplony. Ciekawsze jest to, że zazwyczaj ostrożni i stroniący od ryzyka inwestorzy w złoto osiągnęli jednocześnie znacznie lepsze zyski ze swoich inwestycji. W zależności od tego, które źródło danych zostanie użyte, złoto w czwartek zwróciło około 2% inwestycji jak dotąd w 2022 r., chociaż wykres żółtego metalu cechował się sporą zmiennością. Mimo to, pozytywny wynik można porównać ze stratą około 35% dla inwestorów BTC w tym samym czasie, przy czym największą część strat BTC zaobserwowano w styczniu i maju tego roku.

TradingView

Michael Hall:

„Po okresie spadku w maju, w którym cena złota spadła poniżej 1800 USD 16 czerwca, cena złota zaczęła wyglądać jak nowy wzrost w ostatnich dniach miesiąca, wspierany przez osłabienie dolara i euro.”

Szef dystrybucji w Spectrum Markets dodał: „Biorąc pod uwagę kontekst makroekonomiczny, nie jest zaskoczeniem, że inwestorzy chcą wykorzystać spadek ceny złota, aby dokonać bezpiecznej alokacji”.

Komentarze te pojawiły się po tym, jak indeks nastrojów SERIX pokazał, że sentyment do złota wśród inwestorów detalicznych wzrasta. Według Spectrum Markets dane SERIX pokazują, że nastroje osiągnęły najniższy poziom w lutym tego roku i od tego czasu stale rosną, osiągając w maju jednoroczny rekord na poziomie 116. Dla porównania, ten sam wskaźnik nastrojów dla indeksu giełdowego S&P 500 wynosił 100, a niemiecki indeks DAX 40 miał nastroje na poziomie 99. Odczyt indeksu wynoszący 100 na SERIX jest uważany za neutralny, podczas gdy wszystko, co wyższe, jest bycze, a niższe jest niedźwiedzie.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany