Złoto jest świetne, ale to nie jest Bitcoin

0 19

Złoto jest świetne, ale to nie jest Bitcoin – Edward Snowden o niezależnych pieniądzach

Złoto to Bitcoin bez opcji internetowej, powiedział Edward Snowden, demaskator i prezes Fundacji Wolność Prasy. Dostrzega również szum informacyjny dzielący przestrzeń kryptowalut, doradzający ludziom, aby korzystali z kryptowalut zamiast w nie inwestować.

Na konferencji Consensus 2022 w Austin Snowden podkreślił potrzebę niezależnej formy finansowania, w ten sposób pojawiło się złoto.„Złoto jest wspaniałe, ale złoto nie jest przenośne. Złoto nie jest przenoszone poza granice za naciśnięciem jednego przycisku. A Bitcoin i kryptowaluty są. To zdumiewająca rzecz. Świat można zmienić” – powiedział praktycznie w sobotę.

„Mamy zbyt wiele walut, które są zbyt niewiarygodne. I to właśnie dlatego należy zacząć zajmować się kryptowalutami. Widzimy transformację kryptowalut w kierunku kryptograficznych instrumentów pieniężnych”.

Snowden powiedział, że problem krypto próbuje rozwiązać umowy z istniejącym systemem, który jest zasadniczo niesprawiedliwy.


„Spójrz na gospodarkę. Rośnie koncentracja środków w mniejszej liczbie rąk. Widzimy, jak koncentracja finansowa wkrada się do ekosystemu kryptowalut”.

Snowden skrytykował branżę kryptograficzną za to, że aspekt finansowy napędza ewolucję przestrzeni.

„Wszyscy w kryptowalutach dzielą się na plemiona z powodu finansjalizacji kryptowalut, bardziej chodzi im o zarabianie pieniędzy” – powiedział.

Dla Snowdena kryptowaluty istnieją po to, by ich używać, a nie inwestować w nie.

„Bitcoina należy używać. W 2013 roku Bitcoin był tym, czym płaciłem za serwery anonimowo” – powiedział.

Obawa Snowdena, jeśli chodzi o prywatność, to wykorzystywanie tożsamości i pieniędzy przeciwko ludności.

„Martwię się o świat, w którym tożsamość jest wykorzystywana przeciwko nam; nasze pieniądze są wykorzystywane przeciwko nam. Potrzebujemy darmowych pieniędzy – w sensie niezależności”.

Snowden po raz kolejny powtórzył, że Bitcoin nie jest prywatny, a to porażka jako elektroniczny system gotówkowy. W przeszłości Snowden przytaczał swoje obawy dotyczące tego, mówiąc, że Bitcoin ma publiczną księgę, a nie anonimową księgę.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany