Brytyjska spółka przyznaje prawa Cornish Tin do poszukiwania złota

0 22

Brytyjska spółka Crown Estate, która jest zbiorem nieruchomości gruntowych o wartości wielu miliardów funtów, przyznała prawa firmie górniczej Cornish Tin na wczesnym etapie rozwoju do poszukiwania złota i srebra w swoich kornwalijskich aktywach gruntowych.

Crown Estate przyznało brytyjskiej firmie wyłączne prawa do prowadzenia prac poszukiwawczych przez sześć lat na dwóch obszarach Kornwalii, obejmujących 123 447 akrów, czyli 14% całkowitej masy lądowej hrabstwa.

Cornish Tin wydobywa głównie cynę i lit, które są uważane za kluczowe dla technologii transformacji energetycznej. Jednak odkrycie złóż złota i srebra wzmocniłoby ekonomikę projektu.

Sally Norcross-Webb, założycielka i dyrektor generalna Cornish Tin:

„Decyzja ta jest znaczącą wygraną, ponieważ uzupełnia pełny zestaw minerałów, które mamy prawo wydobywać.”
„Brytyjski system praw do minerałów jest bardzo chaotyczny. Tak bardzo różni się od reszty świata. Prawa do kopalin są w rękach prywatnych i nie można po prostu ubiegać się o licencję”.

Kornwalia jest przesiąknięta tysiącletnią historią górnictwa. Wieki temu hrabstwo to było globalnym ośrodkiem produkcji metali nieszlachetnych, w szczególności miedzi i cyny. Było to również globalne centrum wydobycia glinki porcelanowej w ceramice.

W ostatnich dziesięcioleciach produkcja i wytwarzanie w regionie zmniejszyły się jednak, napędzane przez upadek przemysłu w całej Wielkiej Brytanii. Poszukiwania prowadzone przez Cornish Tin są częścią szerszego dążenia większych firm, takich jak Cornish Metals i Cornish Lithium, do przywrócenia Kornwalii jako znaczącej jurysdykcji wydobywczej, ponieważ zapotrzebowanie na krytyczne materiały rośnie wraz z transformacją energetyczną.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany