Londyńskie LBMA planuje wyróżnić górników z krajów rozwijających się

0 96

Londyńskie LBMA planuje wyróżnić górników z krajów rozwijających się (ASM)

Najważniejszy na świecie podmiot certyfikujący rafinerie złota powiedział w środę, że chce wyróżnić firmy gromadzące i rafinujące złoto wykopane przez drobnych górników w krajach rozwijających się.

Posunięcie Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców (LBMA) ma na celu wprowadzenie większej ilości złota do głównego nurtu handlu, aby spróbować poprawić warunki dla drobnych górników.

Około 15-20 milionów górników na małą skalę lub rzemieślniczych (ASM) produkuje około 700 ton złota rocznie o wartości około 37 miliardów dolarów po cenach bieżących, głównie w Afryce i Ameryce Południowej – około 20% całego złota wydobywanego na świecie.

Rafinerie akredytowane przez LBMA, które zaopatrują największe banki i jubilerów na świecie, zazwyczaj unikają tego złota ze względu na ryzyko łamania praw człowieka, zanieczyszczenia lub przestępczości w kopalniach i w łańcuchu dostaw.

Warunki pracy wielu górników są ponure, a większość ich złota jest sprzedawana ludziom, w tym przemytnikom i handlarzom narkotyków, którzy mogą nie troszczyć się o ich dobre samopoczucie.

LBMA poinformował w środowym raporcie, że badanie, które zleciło, aby zachęcić do używania złota ASM, zaleciło utworzenie kolejnej listy „dobrych dostaw” w celu akredytacji agregatorów i rafinerii, które odpowiedzialnie zbierają złoto od drobnych górników i odsprzedają metal luzem .

Powinno to zachęcić rafinerie akredytowane przez LBMA do pozyskiwania złota od tych firm, zapewniając lepiej regulowany i bardziej przejrzysty łańcuch dostaw.

„Zamierzamy zebrać grupę zadaniową z całej branży i omówić, jak to zrobić” – powiedziała dyrektor generalna LBMA, Ruth Crowell.

Crowell powiedział również, że LBMA będzie współpracować z rządami w krajach z dużą liczbą kopalń na małą skalę, takich jak Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej, aby zachęcić do lepszych ram regulacyjnych i wsparcia dla górnictwa rzemieślniczego.

LBMA akredytuje około 70 rafinerii złota. Z jej danych wynika, że ​​w 2020 r. przerobiono około 5600 ton złota, z czego 16 ton pochodziło z małych kopalń.

Kurs złota kilkukrotnie odbił się od poziomu 1660 USD i wszedł w trend boczny razem z szerokim rynkiem finansowym. Wyraźnie widać, że i tutaj inwestorzy zamarli w wyczekiwaniu na dane jakie mają pojawić sie w tym tygodniu w USA i na rozwój sytuacji na Ukrainie. Nastroje są słabe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany