Złoto znajduje zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu i w końcu zintegruje się z technologią blockchain

0 164

Złoto znajduje zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu i w końcu zintegruje się z technologią blockchain – Joe Cavatoni

Nanocząstki złota mogą integrować się z chemioterapią w leczeniu raka. Samochód sportowy McLaren F1 wykorzystuje złotą folię w komorze silnika jako deflektor ciepła. A złoto jest używane w półprzewodnikach do telefonów komórkowych i komputerów.

To tylko kilka z zaskakujących zastosowań przemysłowych złota, powiedział Joe Cavatoni, szef globalnej sprzedaży i regionalny dyrektor generalny Światowej Rady Złota.

„Nie masz iPhone’a, jeśli nie masz złota, nie masz iPada, jeśli nie masz złota” – powiedział.

Cavatoni powiedział również, że Światowa Rada Złota ma nadzieję wykorzystać technologię blockchain dośledzenia transakcji na złocie, aby konsumenci mogli być pewni jakości i pochodzenia złota.

Cavatoni rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News.

Złoto w samochodach wyścigowych i w leczeniu raka

Światowa Rada Złota niedawno opublikowała swój serial dokumentalny Złota Nitka, który można oglądać na YouTube. Prezentowana przez prezenterkę BBC i matematyk, dr Hannah Fry, seria analizuje różne zastosowania złota w religii, sztuce, nauce i przemyśle.

„Jesteśmy naprawdę dumni z pracy, jaką zespół wykonał, aby połączyć serię The Golden Thread” – powiedział Cavatoni.


„Wszyscy myślą, zwłaszcza w Ameryce Północnej, o kontraktach terminowych, o następnych trzech miesiącach, o inwestycjach i martwią się o cenę [złota]. Ale to, czego ludziom tak naprawdę brakuje, to wiedzy, że złoto jest wszędzie”.

Cavatoni powiedział, że osobiście spodobało mu się użycie złota w silnikach samochodowych.

Zapytany, czy przewidział sytuację, w której podaż złota nie nadąży za rosnącym popytem przemysłowym, Cavatoni odpowiedział:

„Myślę, że strona podażowa i strona recyklingu są więcej niż gotowe do dalszego wprowadzania surowca do systemu”.

Program uczciwych sztabek złota

W marcu Światowa Rada Złota ogłosiła, że ​​będzie współpracować z firmami prowadzącymi księgi rozproszone aXedras i Peer Ledger w celu opracowania programu The Gold Bar Integrity Program (GBI). Program będzie rejestrował transakcje złotem w łańcuchu bloków, umożliwiając śledzenie i śledzenie złota. GBI jest obecnie w fazie rozwoju.

„Chodzi o to, aby mieć taką konstrukcję bazy danych blockchain, która pomoże branży w standaryzacji raportowania i śledzeniu integralności tych sztabek złota, a także sprowadzaniu ich z powrotem do pozyskiwania, abyś mógł czuć się dobrze wiedząc, skąd pochodzi złoto” – wyjaśnił Cavatoni.

Według Cavatoni program będzie opcjonalny, chociaż wspomniał, że „grupa organizacji” w branży złota ma już plan wdrożenia GBI.

Niektórzy inwestorzy w złoto wolą, aby ich złoto było poza siecią i było niemożliwe do wykrycia, i mogą się martwić, że zintegrowanie zakupów złota z technologią blockchain ułatwi jego konfiskatę.

„Ludzie muszą ufać przemysłowi jeśli chcą być jego częścią”, powiedział Cavatoni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany