Złoto zatrzymało się na poziomie 1850 USD

0 41

Złoto zatrzymało się na poziomie 1850 USD – przeciąganie liny między Fedem a inflacją

Rynek złota pozostaje neutralny na poziomie około 1850 USD za uncję, a optymistyczne nastroje wśród analityków z Wall Street zaczynają się ochładzać, ponieważ Rezerwa Federalna kontynuuje agresywne podnoszenie stóp procentowych przez resztę roku.

Tymczasem, cotygodniowa ankieta Kitco News dotycząca złota pokazuje również, że inwestorzy detaliczni pozostają znacząco zwyżkowi w stosunku do metali szlachetnych, szukając aktywów, które chronią ich bogactwo i siłę nabywczą w warunkach rosnącej inflacji.

Ceny złota kończą tydzień na poziomie powyżej 1850 USD za uncję, który jest krytycznym i psychologicznym poziomem. Złoto zdołało utrzymać się nad tym poziomem po lepszych niż oczekiwano danych o zatrudnieniu. W piątek Bureau of Labor Statistics poinformowało, że w maju stworzono 390 000 miejsc pracy, przekraczając oczekiwania ekonomistów na poziomie około 325 000.

Phillip Streible, główny strateg rynkowy w Blue Line Futures, powiedział, że perspektywy techniczne złota pozostają konstruktywne; jednak podstawowa perspektywa jest niejasna. Dodał, że dane gospodarcze wspierają dalsze agresywne działania w polityce pieniężnej.

„Rezerwa Federalna pozostanie mocno jastrzębia i możemy zobaczyć więcej niż dwa ruchy o 50 punktów bazowych” – powiedział. „Jednak inflacja pozostaje problemem i nadal jest zbyt wysoka. Wzrasta również zmienność rynku. Na razie złoto znajduje się pośrodku”.

Ole Hansen, szef strategii surowcowej w Saxo Bank, powiedział, że chociaż jakikolwiek spadek ceny złota może być postrzegany jako długoterminowa okazja do zakupu, jest on neutralny w kwestii złota w przyszłym tygodniu, ponieważ ceny pozostają poniżej 1870 USD za uncję.

„Mocniejszy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu w USA nie zmienił poglądu, że Fed podbije stopy procentowe przez kolejne podwyżki o 50 pb podczas kilku kolejnych posiedzeń. poziom, który musi przeniknąć jako minimum, aby wymusić zmianę nastrojów wśród tych, którzy szukają niższego złota w miarę wzrostu rentowności” – powiedział.

W tym tygodniu 15 analityków z Wall Street wzięło udział w ankiecie Kitco News dotyczącej złota. Wśród uczestników siedmiu analityków, czyli 47%, głosowało za wzrostem cen złota w przyszłym tygodniu. W tym samym czasie pięciu analityków, czyli 36%, miało negatywny stosunek do złota w najbliższym czasie, a trzech analityków, czyli 20%, było neutralnych w kwestii cen.

W międzyczasie oddano 637 głosów w internetowych ankietach na Main Street. Spośród nich 448 respondentów, czyli 70%, będzie poszukiwać złota w przyszłym tygodniu. Kolejne 117, czyli 18%, powiedziało, że nie za bardzo, podczas gdy 72 wyborców (11%) było neutralnych w najbliższym czasie.

Rynek złota jest uwikłany w przeciąganie liny między rosnącą inflacją a jastrzębim podejściem Rezerwy Federalnej do obniżania cen; jednak rosną oczekiwania, że ​​perspektywy amerykańskiego banku centralnego na zaprojektowanie miękkiej ziemi są coraz mniejsze.

Adrian Day, prezes Adrian Day Asset Management, powiedział, że pozostaje uparty na złocie, ponieważ utrzymuje tendencję wzrostową.

„Dzisiejszy raport o zatrudnieniu w USA tylko da Rezerwie Federalnej powód do dalszego zacieśniania, ale gospodarka po prostu nie jest wystarczająco silna, aby utrzymać znaczące zacieśnienie bez powodowania szkód gospodarczych. Przed nami okres stagflacji, a to jest pozytywne dla złota” – powiedział .

Podczas gdy niektórzy analitycy pozostają długoterminowymi złotymi bykami, zauważyli, że dolar amerykański pozostaje krytycznym przeciwnikiem, zwłaszcza gdy Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe.

„W sytuacji, gdy dane o zatrudnieniu poza rolnictwem przekraczają oczekiwania, wydaje się, że Fed nie ma żadnego powodu, aby powoli zacieśniać restrykcje. W związku z tą wiadomością rentowność amerykańskich obligacji skarbowych ponownie zaczęła rosnąć, wzmacniając dolara w stosunku do innych walut, w tym złota – powiedział Colin Cieszyński, główny strateg ds. rynku w SIA Wealth Management.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany