Złoto zanotowało solidne wzrosty w ciągu tygodnia

0 278

Złoto notuje solidne wzrosty w ciągu tygodnia, ponieważ uczestnicy rynku skupili się na gospodarce

Ceny złota w ciągu weekendu i całego tygodnia zamknęły się wyżej, co dało solidne zyski tyogdniowe. O 17:50 najaktywniejszy czerwcowy kontrakt futures na złoto ET jest obecnie wyższy o 3,90 USD lub 0,21% na poziomie 1845,10 USD. Biorąc pod uwagę, że kontrakty terminowe na złoto spadły w tym tygodniu do najniższego poziomu 1785 USD i zamknęły się w pobliżu najwyższej wartości w tym tygodniu 1848,60 USD, złoto miało dobry tydzień.

Ceny złota były pod presją czwarty tydzień z rzędu przed aktywnością handlową w tym tygodniu, co spowodowało określone perturbacje na wykresach technicznych, a złoto spadło poniżej 200-dniowej średniej ruchomej w ostatni czwartek, 12 maja osiągając najniższy poziom 1785 USD a potem osiągając szczyt 1825 USD przed zamknięciem powyżej ceny otwarcia w poniedziałek i powyżej ceny zamknięcia w piątek na poziomie 1813,60 USD. We wtorek cena złota była wyższa niż w poniedziałek, mimo że złoto zamknęło się nieznacznie poniżej ceny otwarcia. W środę złoto spadło do niższego maksimum niż wtorkowa akcja cenowa, ale w czwartek wszystko się zmieniło.

Czwartkowa akcja cenowa przesunęła złoto znacznie wyżej, otwierając się na poziomie 1816 USD i zamykając na poziomie 1841 USD, powyżej 200-dniowej średniej kroczącej wynoszącej 1837 USD. Chociaż dziś złoto miało tylko niewielki zysk, otworzyło się i zamknęło powyżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej, co z technicznego punktu widzenia jest znaczące. Jeśli złoto może utrzymać ceny powyżej 1837 USD z technicznego punktu widzenia, możemy wywnioskować, że ceny złota powróciły do ​​solidnej, długoterminowej postawy zwyżkowej.

Ożywienie na złocie w tym tygodniu było oparte na nastrojach rynkowych, które odwróciły uwagę od ostatnich i przyszłych działań Rezerwy Federalnej w odniesieniu do zacieśniania polityki pieniężnej, w ramach której podniesione zostały stopy funduszy Fed o ½ procenta na posiedzeniu FOMC w tym miesiącu, co podąża za podwyżką o ćwierć procent, którą uchwalili w marcu. Niedawne oświadczenia prezesa Powella wskazywały, że staną się bardziej agresywni, kiedy zapowiedział, że jest otwarty na podniesienie stóp znacznie powyżej celu normalizacji stóp procentowych Rezerwy Federalnej, który jest ustalony na około 2%. Zostało to zinterpretowane jako bardziej agresywna polityka monetarna mająca na celu powstrzymanie wzrostu inflacji.

Oświadczenia Rezerwy Federalnej sprzed tego tygodnia wskazywały, że presja inflacyjna osiągnęła szczyt, a wykorzystanie najnowszych danych ze wskaźnika inflacji CPI z zeszłego miesiąca jest potwierdzeniem tego założenia. Indeks CPI wyniósł 8,3% za kwiecień, poniżej 8,5% z marca.

To zaostrzenie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej doprowadziło do ogromnej wyprzedaży amerykańskich akcji, która trwa przez cały ten tydzień, wprowadzając wszystkie trzy główne indeksy w określony korkociąg z siedmioma kolejnymi tygodniami spadków cen.

Jednak złoto było wyprzedawane przez ostatnie cztery kolejne tygodnie handlu w oparciu o przewidywanie znacznie wyższych stóp procentowych, aby powstrzymać inflację. Jednak w tym tygodniu zaobserwowaliśmy wyraźne i zdefiniowane odwrócenie nastrojów rynkowych, ponieważ inwestorzy są teraz wyraźnie skoncentrowani na rzeczywistości, w której inflacja nie osiągnęła szczytu i najprawdopodobniej nadal rośnie, a przedłużający się nastroje na rynku bez ryzyka zmieniły nastroje rynkowe z wyższego oprocentowania amerykańskich obligacji skarbowych w stosunku do aktywów typu „bezpieczna przystań” czyli do złota.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany