Złoto pod presją stabilnych rynków akcji

0 162

Cena złota nieco pod presją stabilnych rynków akcji

Ceny złota i srebra są nieco słabsze w środę na początku handlu w USA, z powodu dalszych działań korygujących spadki po ostatnich wzrostach. Zwyżka indeksów giełdowych w USA w ciągu ostatnich dwóch dni to również element niedźwiedzi dla kruszców. Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio spadły o 6,30 USD do poziomu 1952,80 USD, a majowe na srebro Comex spadło o 0,091 USD do 25,30 USD za uncję.

W nocy światowych rynkach akcji nie było zdecydowania. Amerykańskie indeksy giełdowe wskazują na wyższe otwarcie, gdy rozpocznie się sesja nowojorska. Indeksy giełdowe w USA ustabilizowały się, ale nadal znajdują się w krótkoterminowych trendach spadkowych. Inwestorzy skupiają się obecnie na raportach o zyskach przedsiębiorstw. W obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej i wybuchu epidemii Covid w Chinach skłonność do ryzyka jest umiarkowane.

Ceny kontraktów terminowych na ropę naftową Nymex są dziś bardziej stabilne i wynoszą około 104,00 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest dziś znacznie niższy po tym, jak we wtorek osiągnął najwyższy poziom od dwóch lat. Uważnie obserwowana rentowność 10-letnich obligacji skarbowych osiąga obecnie 2,57%, czyli znacznie poniżej poziomów obserwowanych na początku tego tygodnia.

Dane z USA, które mają zostać opublikowane w środę, obejmują cotygodniowe badanie wniosków o kredyt hipoteczny MBA, sprzedaż istniejących domów, o energii DOE oraz beżową księgę Rezerwy Federalnej.

Technicznie rzecz ujmując, czerwcowe kontrakty terminowe na złoto mają silną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym byków jest zamknięcie w kwietniu kontraktów futures powyżej głównego oporu na poziomie 2 000,00 USD.

Krótkoterminowym celem niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1915 USD. Pierwszy opór jest widoczny na poziomie 1 975,00 USD, a następnie 2 000,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na nocnym minimum wynoszącym 1.941,00 USD, a następnie na 1.928,00 USD.

Byki na srebrze mają wyraźną, krótkoterminową przewagę techniczną. Kolejnym celem cenowym dla srebra jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na marcowym najwyższym poziomie 27,495 USD za uncję. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 24,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na 26,00 $, a następnie na wtorkowym maksimum 26,195 $. Następne wsparcie jest widoczne na poziomie 25,00 USD, a następnie 24,50 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany