Nie chcesz się martwić – kup złoto

0 404

Jeśli nie chcesz się frustrować kup złoto i/lub srebro.

Wiele razy na przestrzeni lat pisaliśmy o frustracjach związanych z tradingiem; przeżywamy teraz najgorsze. Kilka dni temu złoto i srebro wyglądały na gotowe, by wybić górą na dobre. Istniało duże prawdopodobieństwo, że złoto osiągnie nowe szczyty. Dziś metalom groziło ponowne załamanie się.

Nagle podekscytowanie, wysokie ceny złota i srebra przerodziło się w strach, możliwy odwrót i spadek cen. Dzisiaj jest wielki dzień dla traderów ale jest bez znaczenia dla inwestorów. Traderzy zresztą na wszystkich rynkach są coraz bardziej dziesiątkowani z powodu nagłych zmian, w tym z powodu fałszywych wybić.

Ten rodzaj akcji cenowej jest powodem, dla którego inwestorzy nigdy nie powinni oglądać codziennych transakcji. Inwestorzy zadają sobie pytanie, czy warto oglądać złoto i srebro z godziny na godzinę i z dnia na dzień. Jeśli inwestujesz, robisz to z myślą o trzymaniu przez dłuższy czas. To, co dzieje się dzisiaj, jest bez znaczenia.

Metale szlachetne powinny być traktowane jak fizyczne posiadanie kapitału, który nie jest potrzebny jutro ani w najbliższym czasie. Handel powinien odbywać się na papierze, wiedząc, że możemy handlować dowolną stroną bez emocji.

Należy poważnie potraktować rozróznienie pomiędzy handlem a inwestowaniem. Handel inaczej trading jest grą w krótkim lub średnim przedziale czasowym. Często lub nawet ciągłe spoglądanie na ceny charakteryzuje tradera nie inwestora.

Inwestor nie musi i nie ma potrzeby pozyskiwania codziennych informacji z rynku. Inwestor obrał drogę, ma swój cel i cierpliwie czeka. Nie traktuje inwestycji jako codziennego źródła przychodów a raczej długoterminowo lub jako zabezpieczenie np. przed utratą wartości swojego majątku.

Złoto i srebro nie są artykułami na spekulację choć ich cenami można spekulować. Są to aktywa twarde, należące do grupy bezpiecznych. To znaczy takich, które zawsze znajdą nabywcę po dobrej cenie.

Jeśli nie chcesz zamartwiać się akcjami w niepewnych czasach albo innymi ryzykownymi aktywami wybierz prostotę i pewność: kup złoto i/lub srebro.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany