Złoto odnotowuje wzrost, podczas gdy dolar spada z 20-letniego maksimum

0 34

Złoto odnotowało wzrost cenowy w piątek rano w Azji i był to drugi tygodniowy wzrost po tym, jak dolar wycofał się z 20-letnich maksimów.

Do 23:00 czasu wschodniego, kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 0,28% do 1852,70 USD, a ciągu całego ostatniego tygodnia wzrosły o 0,2%. Dolar, który przeważnie porusza się odwrotnie do złota, spadł w piątek, kontynuował spadki w poprzedniej sesji i był przygotowany na drugi z rzędu tygodniowy spadek.

W czwartek obserwowaliśmy jeszcze spadki na rynku złota, a agresywny plan zacieśniania polityki pieniężnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej osłabił atrakcyjność złota, dodatkowo odbicie na akcjach również zwiększyło presję.

Opublikowane wcześniej w tym tygodniu sprawozdanie z ostatniego posiedzenia FED pokazało, że zgodnie z oczekiwaniami, na posiedzeniach w czerwcu i lipcu 2022 r. będą chcieli się zdecydować na dodatkowe podwyżki stóp procentowych o 50% punktów bazowych.

W przypadku innych metali szlachetnych srebro spadło o 0,2% i zyskało około 0,9% w ciągu ostatniego tygodnia. Platyna była prawie bez zmian na poziomie 950,28 USD i spadła o 0,5% w tym tygodniu. Pallad z kolei spadł o 0,2% i miał tygodniowy wzrost o około 2,2%, najwięcej od początku kwietnia 2022 roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany