Złoto mierzy się z nową konkurencją

0 348

Złoto mierzy się z nową konkurencją, ponieważ realne stopy kapitalizacji stają się dodatnie – USBWM

Rynek złota znajduje wsparcie na poziomie około 1800 dolarów za uncję; jednak według jednego ze strategów rynkowych, rynek złota będzie musiał stawić czoła odnowionej konkurencji przez resztę roku, ponieważ Rezerwa Federalna agresywnie podnosi stopy procentowe.

W wywiadzie dla Kitco News, Rob Haworth, starszy strateg inwestycyjny w US Bank Wealth Management (USBWM), powiedział, że choć inflacja mogła osiągnąć szczyt, istnieją przesłanki, że inflacja bazowa pozostanie podwyższona do końca 2022 roku, tworząc trudne środowisko dla gospodarki i rynków finansowych.

Haworth powiedział, że w obecnych warunkach aktywa realne pozostają atrakcyjnym zabezpieczeniem przed inflacją i zmiennością rynku.

„Widzieliśmy już znaczną wielokrotną kompresję na rynku akcji i naszym zdaniem oznacza to, że musimy szukać sposobów na zwiększenie naszych przepływów pieniężnych, a aktywa rzeczywiste były dla nas kluczowym sposobem, aby to zrobić” – powiedział .

Haworth dodał jednak, że nie postrzega złota jako atrakcyjnego realnego aktywa. Powiedział, że widzi, jak złoto będzie walczyć do 2022 roku, ponieważ Rezerwa Federalna zamierza podnieść stopy procentowe do potencjalnie 3% do grudnia.

Amerykański bank centralny zasygnalizował, że może podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a rynki wyceniają potencjalny ruch o 50 punktów bazowych na kolejnych trzech posiedzeniach.

Haworth wyjaśnił, że jeśli inflacja utrzyma się na stałym poziomie, wzrost nominalnych stóp procentowych będzie oznaczał, że realne stopy procentowe zaczną rosnąć.

„Jeśli pomyślimy o ostatnich trzech latach, jedną z rzeczy, które pomogły złotu, były ujemne, realne stopy procentowe. Nie mamy całej krzywej na dodatnim terytorium, ale teraz zaczynamy dostrzegać pozytywne, realne stopy procentowe zaczną odciągać część tego popytu od złota” – powiedział.

Haworth powiedział, że jedyną rzeczą, która może odwrócić obecny trend spadkowy w złocie, jest zmuszenie Rezerwy Federalnej do zatrzymania, a nawet odwrócenia swoich bieżących planów polityki pieniężnej.

Dodał jednak, że nawet jeśli gospodarka zwolni, powinna mieć wystarczająco dużo rozpędu, aby uniknąć recesji. Powiedział, że silny rynek pracy w USA i zdrowy popyt konsumencki wspierają wzrost gospodarczy, choć na niższych poziomach.

„Jest miejsce na funkcjonowanie gospodarki” – powiedział.

Chociaż złoto nie znajduje się na liście inwestycyjnej Hawortha, powiedział, że inwestorzy powinni mieć w swoich portfelach pewne towary. Dodał, że lubi sektor energetyczny, ponieważ oczekuje, że ceny ropy i gazu pozostaną na wysokim poziomie.

Jednak na szczycie jego listy inwestycyjnej znajduje się globalna infrastruktura; USBWM przeciąża te aktywa.

„Wkrada się historia popytu. Chociaż globalny wzrost gospodarczy może być wolniejszy przez resztę roku, dalsze otwarcie łańcucha dostaw prawdopodobnie zmieni nieco popyt” – powiedział.

Haworth powiedział, że istnieją fundusze inwestycyjne i ETF, które dają inwestorom dostęp do globalnej infrastruktury, takiej jak płatne drogi, lotniska, stacje uzdatniania wody, wieże komórkowe i centra danych.

„Od dłuższego czasu byliśmy stronniczy w kraju, ale z perspektywy infrastruktury wydaje się, że bycie globalnym przynosi pewne korzyści” – powiedział.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany