Złoto łapie oddech oferując „bezpieczną przystań”

0 124

Złoto łapie oddech oferując „bezpieczną przystań”, podczas gdy amerykańskie akcje czołgają się po dnie

Ceny złota są nieco wyższe i zbliżają się do dziennych maksimów w czwartek w południe handlu w USA. Żółty metal odrobił swoje wczesne straty, ponieważ w obliczu chwiejnych rynków walutowych i obligacji, rynek akcji w USA ponownie topnieje i rośnie awersja do ryzyka. Ponadto, codzienne zwyżkowe elementy dla metali szlachetnych obejmują niewielki spadek indeksu dolara amerykańskiego i rentowności obligacji skarbowych w południe. Kontrakty grudniowe na złoto podrożały ostatnio o 2,10 USD do poziomu 1672,20 USD, a na srebro spadły o 0,08 USD do 18,80 USD.

Amerykańskie indeksy giełdowe gwałtownie spadają i wracają do ostatnich minimów w południe. Rynek został tylko na krótko uspokojony niespodziewanym komunikatem Banku Anglii, który ogłosił w środę, że rozpocznie skup brytyjskich obligacji rządowych w celu ustabilizowania wstrząśniętego brytyjskiego rynku obligacji. Jednak rynki szybko odrzuciły ten ruch jako niewystarczający. Awersja do ryzyka pozostaje znacząco podwyższona pod koniec tygodnia. Rynek jest wystraszony rosnącą inflacją, widmem globalnej recesji gospodarczej oraz niestabilnością rynków walutowych i finansowych.

Rząd Wielkiej Brytanii stworzył „pętlę zagłady”, która zagraża całemu systemowi finansowemu i musi działać pilnie, powiedział Nigel Green z DeVere Group.

„Jeśli rząd Wielkiej Brytanii nie zmieni swoich planów dotyczących podatków i wydatków, rozsadzi brytyjski rynek kredytów hipotecznych, między innymi brytyjskie emerytury, i ostatecznie może rozprzestrzenić się na szersze globalne rynki finansowe” – powiedział Green.

Jego komentarze pojawiły się po środowej interwencji Banku Anglii, aby kupić brytyjskie obligacje.

„Oświadczenie BOE oczywiście jest słuszne, ale wydaje się śmieszne, że musiał działać w ten sposób” – powiedział Green.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł rząd Wielkiej Brytanii przed planem obniżek podatków i wydatków, mówiąc, że prawdopodobnie zwiększy to nierówności i zwiększy presję na wzrost cen.

Na kluczowych rynkach zewnętrznych dziś ceny ropy naftowej Nymex rosną i wynoszą około 83,00 USD za baryłkę. Tymczasem rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych rośnie i osiąga obecnie 3,729% po wzroście powyżej 4,0% w ciągu nocy. Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych wynosi 4,39%.

Z technicznego punktu widzenia, grudniowe kontrakty terminowe na złoto nadal mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Ceny na dziennym wykresie słupkowym znajdują się w trendzie spadkowym od sześciu tygodni. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1700,00 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1 600,00 USD. Pierwszy opór to 1 685,00 $, a następnie 1700,00 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na dzisiejszym minimum 1649,30 USD, a następnie na najniższym poziomie z tego tygodnia wynoszącym 1622,20 USD.

Niedźwiedzie na grudniowych kontraktach na srebro mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na 20,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na wrześniowym minimum 17,40 USD. Pierwszy opór jest widoczny na najwyższym w tym tygodniu 19,045 USD, a następnie na 19,40 USD. Kolejne wsparcie jest widoczne na wtorkowym minimum 18,295 USD, a następnie 18,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany