Złoto i srebro potknęły się, gdy wzrosły rentowności obligacji amerykańskich i USDX

0 47

Złoto i srebro potknęły się, gdy wzrosły rentowności obligacji amerykańskich i USDX

Ceny złota i srebra były niższe we wtorek w południe, po raz kolejny pod presją wyższej wartości dolara amerykańskiego na rynku walutowym oraz rosnących rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które osiągają referencyjną rentowność 10-letnich obligacji powyżej 4,0%. Grudniowe złoto spadło ostatnio o 7,80 USD do 1 656,20 USD, a grudniowe srebro spadło o 0,124 USD do 18,595 USD.

W ciągu nocy globalne rynki akcji były w większości stabilne.

Amerykańskie indeksy giełdowe były na plusie w południe we wtorek. Apetyt na ryzyko jest większy na początku tego tygodnia, częściowo z powodu wiadomości, że nowy brytyjski kanclerz skarbu Jeremy Hunt zapewnił, że Wielka Brytania wycofa prawie wszystkie swoje wcześniej ogłoszone plany obniżek podatków, które wstrząsnęły rynkami finansowymi. Traderzy giełdowi nadal koncentrują się na raportach o zyskach przedsiębiorstw, a dotychczasowe wyniki spółek przewyższają oczekiwania pomimo obaw o recesję.

Kluczowe rynki zewnętrzne pokazują dziś, że indeks dolara amerykańskiego umocnił się po ostrych stratach w poniedziałek. Ceny ropy naftowej Nymex są znacznie niższe i wynoszą około 82,50 USD za baryłkę. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wynosi obecnie 4,025%.

Technicznie rzecz biorąc, niedźwiedzie na złocie mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na październikowym maksimum wynoszącym 1738,70 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na wrześniowym minimum 1622,20 USD. Pierwszy opór pojawia się przy maksimum w tym tygodniu wynoszącym 1674,30 USD, a następnie na 1688,90 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na październikowym minimum 1645,60 USD, a następnie na 1622,20 USD.

Srebrne niedźwiedzie mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na 20,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na wrześniowym minimum 17,40 USD. Pierwszy opór to 19,00 USD, a następnie 19,29 USD. Kolejne wsparcie jest widoczne na najniższym w tym tygodniu 18,155 USD, a następnie na 18,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany