Złoto i srebro odbijają kiedy USDX słabnie

0 79

Złoto i srebro odbijają kiedy USDX słabnie

Ceny złota i srebra są wyższe we wtorek w południe handlu w USA, z powodu polowania na okazje na rynkach kasowych, w następstwie niedawnej presji na sprzedaż. Kluczowe „rynki zewnętrzne” są również dzisiaj w byczym nastroju dla metali, ponieważ indeks dolara amerykańskiego nieco się cofnął, a ceny ropy naftowej były solidnie rosły. Październikowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio wzrosły o 13,80 USD do 1752,40 USD. Wrześniowe srebro Comex ostatnio zyskało 0,147 USD do 19,03 USD za uncję.

Amerykańskie indeksy giełdowe są słabsze w południe. Handlowcy i inwestorzy na początku tego tygodnia są zaniepokojeni wciąż agresywną Rezerwą Federalną, która walczy z problematyczną inflacją cen, podnosząc stopy procentowe w USA w szybkim tempie – nawet jeśli powoduje to recesję gospodarczą w USA. Nagłówek wiadomości z Wall Street Journal brzmiał:

„Wall Street zmieni się z chciwości w strach, gdy przesłanie Fedu dotrze na rynek”.

Rynek czeka na doroczne sympozjum Rezerwy Federalnej w Jackson Hole w stanie Wyoming pod koniec tygodnia, w tym przemówienie prezesa Fed Jerome’a ​​Powella w piątek rano. Minione spotkania Fed w Jackson Hole znacząco poruszyły rynki.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś solidne wzrosty cen ropy naftowej Nymex i wynoszą około 93,25 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest słabszy po korekcie cofnięcia po osiągnięciu prawie 20-letniego maksimum na początku handlu w USA. Rosnący dolar osłabia byczy entuzjazm na wielu rynkach surowców, ponieważ na rynku światowym są one wyceniane w dolarach amerykańskich. Aprecjacja dolara powoduje, że towary te są droższe w zakupie w walucie innej niż amerykańska. Tymczasem rentowność 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej wynosi 3,0%.

Technicznie rzecz biorąc, październikowe kontrakty terminowe na złoto nadal mają silną ogólną przewagę byków w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1,800,00 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem spadków cen przez niedźwiedzie jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum na poziomie 1757,60 USD, a następnie na poziomie 1775,00. Pierwsze wsparcie jest widoczne na dzisiejszym minimum na poziomie 1733,80 USD, a następnie na najniższym poziomie z tego tygodnia wynoszącym 1730,40 USD.

Z kolei dla byków na srebrze celem jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na sierpniowym maksimum 20,87 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na lipcowym minimum 18,01 USD. Pierwszy opór pojawia się na piątkowym maksimum 19,48 USD, a następnie na 20,00 USD. Kolejne wsparcie jest widoczne na najniższym w tym tygodniu 18,605, a następnie 18,35 USD.

Tekst napisany na podstawie publikacji na portalu: https://www.kitco.com/news/2022-08-23/Gold-silver-rebound-as-USDX-backs-off-crude-oil-rallies.html

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany