Ceny złota ignorują dane z amerykańskiego przemysłu i z rynku nieruchomości

0 54

Ceny złota ignorują dane z amerykańskiego przemysłu i z rynku nieruchomości. Zamówienia na podstawowe dobra trwałe wzrosły w lipcu o 0,3% a indeks sprzedaży domów w toku w USA spadł 1%.

Rynek złota odnotowuje pewną techniczną presję na sprzedaż, ale nadal utrzymuje wsparcie na poziomie około 1750 USD za uncję, ponieważ aktywność w amerykańskim sektorze produkcyjnym była w lipcu stosunkowo stabilna, zgodnie z oczekiwaniami.

W środę Departament Handlu poinformował, że zamówienia na dobra trwałe w USA praktycznie się nie zmieniły w zeszłym miesiącu. Dane były słabsze niż oczekiwano, ponieważ ekonomiści prognozowali wzrost o 0,9% w lipcu, po wzroście o 2% w czerwcu.

W raporcie stwierdzono, że był to pierwszy wzrost zamówień na dobra trwałe po czterech miesiącach ciągłych spadków.

Jednak, wyłączając niestabilny transport, nowe zamówienia wzrosły o 0,3%, powiedział rząd. Zgodnie z oczekiwaniami wzrosły podstawowe zamówienia na dobra trwałego użytku.

Rynek złota nie odnotowuje dużego ruchu po najnowszym raporcie ekonomicznym. Grudniowe złoto było ostatnio notowane po 1 756,70 USD za uncję, co oznacza spadek o 0,26% w stosunku do da

Niektórzy analitycy rynku zauważają, że w ciągu ostatnich dwóch lat niemal z każdym miesiącem liczba niezrealizowanych zamówień rosła, a zaległości te powinny nadal wspierać działalność produkcyjną.

Chociaż dane były z grubsza płaskie, były bardziej pozytywne w porównaniu z ostatnim badaniem nastrojów. W środę S&P Global Market Intelligence poinformował, że jego wstępny wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego spadł w sierpniu do ponad dwuletniego minimum.

W raporcie stwierdzono, że aktywność w sektorze produkcyjnym spadła w najszybszym tempie w 13-letniej historii badania, z wyłączeniem raportu o gwałtownym spadku na początku pandemii w 2020 roku.

Indeks sprzedaży domów w toku w USA spada o 1%

Rynek mieszkaniowy w USA nadal odnotowuje obniżoną aktywność jednak może być bliski stabilizacji, ponieważ liczba konsumentów rozpoczynających proces zakupu domu spada mniej niż oczekiwano, zgodnie z najnowszym raportem National Association of Realtors (NAR).

W środę stowarzyszenie podało, że wskaźnik sprzedaży domów w toku spadł do 89,8 w lipcu, o 1% mniej niż w czerwcu. Jednak dane okazały się lepsze niż oczekiwano; ekonomiści spodziewali się spadku o 2,6%.

„Jeśli chodzi o obecny cykl mieszkaniowy, możemy być blisko dna w podpisywaniu umów” – powiedział główny ekonomista NAR Lawrence Yun.

„Bardzo skromny spadek w tym miesiącu odzwierciedla niedawny spadek oprocentowania kredytów hipotecznych. Rosną zapasy domów z wyższych przedziałów cenowych, ale ograniczona podaż w niższych przedziałach cenowych utrudnia aktywność transakcyjną.”

Raport mówi, że indeks spadł o prawie 20% od poziomów z lipca 2021 roku. Pomimo lepszego niż oczekiwano spadku, indeks nadal znajduje się na najniższym poziomie od 2020 roku.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-24/Gold-continues-to-hold-support-above-1-750-as-U-S-pending-home-sales-index-falls-1.html

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany