Złoto i srebro notują spadki, gdy USDX rośnie

0 59

Złoto i srebro notują spadki, gdy USDX rośnie

Ceny złota i srebra są solidnie niższe w poniedziałek handlowy w USA. Metale odczuwają skutek silnych wzrostów indeksu dolara amerykańskiego, aby rozpocząć tydzień handlowy i duży spadek cen ropy naftowej. W grudniu złoto spadło o 20,00 USD do 1734,30 USD, a grudniowe srebro o 0,302 USD do 20,70 USD.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś silne odbicie indeksu dolara amerykańskiego, w tym dziś gwałtownie wyższe ceny, po tym, jak w zeszłym tygodniu indeks osiągnął najniższy poziom od trzech miesięcy. Ceny ropy Nymex spadły dziś mocno i osiągnęły 10,5-miesięczne minimum. News Wire donosi dziś, że Arabia Saudyjska rozważa niewielki wzrost wydobycia ropy naftowej. Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej USA wynosi obecnie 3,819%.

W nocy na światowych giełdach w większości spadły. Amerykańskie indeksy giełdowe są słabsze w południe. Niechęć do ryzyka jest chętna do rozpoczęcia tygodnia handlowego skróconego w okresie świątecznym w USA. Rynki w USA są zamknięte w czwartek w Święto Dziękczynienia. Chiny odnotowały swoje pierwsze zgony z powodu Covid w ciągu sześciu miesięcy, ponieważ druga co do wielkości gospodarka na świecie nadal zmaga się z rosnącą liczbą przypadków Covid i blokadami. Raporty mówią, że infekcje w Pekinie wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich kilku dni. Ta wiadomość wywiera presję na rynkach akcji i surowców z powodu obaw o globalny popyt.

Środa będzie najbardziej pracowitym dniem dla danych gospodarczych z USA, w tym minutes z ostatniego posiedzenia FOMC w sprawie polityki pieniężnej, które zostaną opublikowane wczesnym popołudniem.

Technicznie rzecz biorąc, byki futures na złocie straciły niewielką ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Początkowa tendencja wzrostowa na dziennym wykresie słupkowym utknęła w martwym punkcie. Kolejnym celem cenowym byków jest wytworzenie zamknięcia powyżej solidnego oporu na listopadowym maksimum wynoszącym 1 791,80 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadków cen przez niedźwiedzie jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na listopadowym minimum 1618,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum wynoszącym 1 755,00 USD, a następnie na poziomie 1 770,00 USD. Pierwsze wsparcie wynosi 1725,00 USD, a następnie 1700,00 USD.

Srebrne byki nadal mają niewielką ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie, ale słabną. Ceny na dziennym wykresie słupkowym znajdują się w niestabilnym 2,5-miesięcznym trendzie wzrostowym. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na listopadowym maksimum 22,38 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 19,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum 21,04, a następnie na 21,50 USD. Następne wsparcie wynosi 20,50 USD, a następnie 20,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany