Zabezpieczenie ETC The Royal Mint pochodzi w ponad 50% z recyklingu

0 20

The Royal Mint informuje, że złoto ETC ma ponad połowę fizycznego złota pochodzącego w 100% z recyklingu. Szef działu badań HanEtf, Tom Bailey, niedawno podzielił się spostrzeżeniami na temat innowacyjnego podejścia do włączania złota pochodzącego z recyklingu do towarów giełdowych (ETC), co firma zaczęła robić w 2022 roku.

Wprowadzenie złota pochodzącego z recyklingu, które jest częściowo pozyskiwane z odpadów elektronicznych i nadwyżek złota z monet bulionowych, jest zgodne z rosnącym zapotrzebowaniem inwestorów na zrównoważone i przyjazne dla środowiska opcje inwestycyjne.

Tom Bailey:

„To pierwszy złoty ETC, który to zrobił”

Inicjatywa HanEtf odnosi się do obaw związanych z energochłonnym charakterem wydobycia złota, który w przeszłości był czynnikiem odstraszającym dla inwestorów świadomych ESG.

Tom Bailey:

„Nowością jest to, że przekroczyliśmy 50% złota wspierającego ETC pochodzącego z recyklingu. To całkiem niezły kamień milowy dla tego produktu pod względem odsetka zawartego w nim złota, które posiada certyfikat pochodzący w 100% ze źródeł pochodzących z recyklingu”.

Dodał, że złoto z recyklingu emituje około 90% mniej CO2 niż złoto wydobywane, co znacznie zmniejsza ślad węglowy związany z produkcją złota i oznacza, że ETC oferuje unikalną opcję dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele bez uszczerbku dla zasad zrównoważonego rozwoju.

Rola złota jako aktywa nieskorelowanego, co oznacza, że nie porusza się ono w ślad za akcjami, a także jako bezpieczna przystań w czasach niepewności gospodarczej i ryzyka geopolitycznego dodatkowo zwiększa jego wartość w zdywersyfikowanym portfelu.

Bailey podkreślił również historyczne wyniki złota w okresach inflacji i jego atrakcyjność jako zabezpieczenia przed zmiennością rynku.

Niedawny wzrost cen złota, osiągający i utrzymujący poziomy powyżej 2000 USD za uncję, podkreśla jego znaczenie i potencjał dla inwestorów

Jak zauważył Bailey, złoto osiągnęło te rekordowe poziomy pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu ceny utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany