Wzrosty cen złota i srebra po gołębim komentarzu Powella

0 139

Wzrosty złota i srebra po gołębim komentarzu Powella
Ceny złota i srebra gwałtownie wzrosły w czwartek w południe w USA, przy czym złoto osiągnęło najwyższy poziom od 3,5 miesiąca, a srebro najwyższy poziom od sześciu miesięcy. Spadający indeks dolara amerykańskiego, wyższe ceny ropy naftowej i spadające w tym dniu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych napędzają rynki metali szlachetnych. Gołębie podejście ze strony amerykańskiego banku centralnego również napędza dzisiejsze byki na rynkach metali. Złoto w lutym podrożało ostatnio o 56,60 USD do 1816,50 USD, a srebro w marcu o 1,034 USD do 22,82 USD.

Rynek uznał długo oczekiwane przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella w środowe popołudnie w Brookings Institution za gołębie podejście do polityki pieniężnej USA. To zmobilizowało giełdę w USA, wywierało presję na indeks dolara amerykańskiego i obniżyło rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Ceny złota i srebra wzrosły w następstwie uwag Powella. Powiedział, że bank centralny USA może zwolnić tempo zacieśniania polityki pieniężnej już po posiedzeniu FOMC za dwa tygodnie. Jednak Powell powiedział, że Fed będzie musiał utrzymać politykę na restrykcyjnym poziomie „przez jakiś czas”. Powell dodał, że inflacja pozostaje zbyt wysoka i że przyszłe podwyżki stóp procentowych są uzasadnione.

Globalne giełdy zachowywały się w nocy głównie stabilniej. Indeksy giełdowe w USA są słabsze w południe po silnych wzrostach odnotowanych w środę.

Handlowcy nadal monitorują niepokoje społeczne w Chinach. Wygląda na to, że sytuacja nie wymyka się spod kontroli, ale też nie zanika. Raporty mówią, że Chiny rozluźniają niektóre blokady Covid (prawdopodobnie z powodu publicznych protestów), podczas gdy jednocześnie Chiny twierdzą, że liczba nowych infekcji Covid spada, a liczba szczepień rośnie. Złagodzone ograniczenia Covid w drugiej co do wielkości gospodarce świata sugerują lepszą siłę gospodarczą Chin, co z kolei oznaczałoby większy popyt na metale.
Na kluczowych rynkach zewnętrznych indeks dolara amerykańskiego gwałtownie spadł i osiągnął najniższy poziom od 3,5 miesiąca. Ceny ropy naftowej Nymex są wyższe i wynoszą około 82,25 USD za baryłkę. Pojawiły się doniesienia, że ​​OPEC na spotkaniu na początku przyszłego tygodnia rozważy ograniczenie zbiorowej produkcji ropy naftowej. Inne doniesienia mówią, że kartel pozostawi swoją produkcję bez zmian. Tymczasem rentowność wzorcowych 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wynosi obecnie 3,556%.

Uwaga skupia się teraz na piątkowym raporcie o sytuacji zatrudnienia w USA za listopad. Oczekuje się, że kluczowa liczba zatrudnionych poza rolnictwem wzrośnie o 200 000, w porównaniu do wzrostu o 261 000 odnotowanego w październikowym raporcie.

Technicznie rzecz biorąc, lutowe ceny kontraktów terminowych na złoto osiągnęły dziś najwyższy poziom od 3,5 miesiąca. Byki na kontraktach terminowych na złoto mają ogólną krótkoterminową przewagę techniczną i zyskały dziś większą moc. Ceny znajdują się w czterotygodniowym trendzie wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym. Następnym celem Bullsa dotyczącym wzrostu ceny jest osiągnięcie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1850,00 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem Bears w zakresie cen spadkowych jest spychanie cen kontraktów futures poniżej solidnego wsparcia technicznego na najniższym w tym tygodniu poziomie 1 752,90 USD. Pierwszy opór widać na dzisiejszym maksimum 1818,40 USD, a następnie na sierpniowym maksimum 1836,70 USD. Pierwsze wsparcie znajduje się na poziomie 1800,00 USD, a następnie na dzisiejszym najniższym poziomie 1782,90 USD.

Marcowe ceny kontraktów terminowych na srebro osiągnęły dziś najwyższy poziom od sześciu miesięcy. Srebrne byki mają ogólną krótkoterminową przewagę techniczną. Ceny znajdują się w niepewnym trzymiesięcznym trendzie wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym. Kolejnym celem cenowym byków srebrnych jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na poziomie 24,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na poziomie 20,79 USD. Pierwszy opór jest widoczny przy dzisiejszym maksimum 22,945 USD, a następnie przy 23,00 USD. Następne wsparcie jest widoczne na dzisiejszym najniższym poziomie 22,24 USD, a następnie na 22,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany