Wysokie oczekiwania cenowe platyny

0 60

Kryzys energetyczny w RPA, spowoduje przerwy w dostawie elektrycznej, co może osłabić jednego z największych operatorów kopalń platyny na świecie. Z tego względu Bank of America oczekuje, że cena platyny osiągnie 1500 USD za uncję do końca obecnego roku.

Analitycy z Band of America Securities:

„Zasilanie [jest] długotrwałym problemem górników z RPA”
„Sytuacja energetyczna w Afryce Południowej zwróciła uwagę, ponieważ przerwy w dostawie prądu stały się częstsze”.

Republika Południowej Afryki jest kluczowym dostawcą platyny z udziałem w rynku światowym wynoszącym 75% i nie było zaskoczeniem, że ceny platyny pozostały odporne na kryzys energetyczny w kraju, zaznaczono w notatce.

Bank of America:

„Przywrócenie elektrowni z prac konserwacyjnych, słonecznych podgrzewaczy wody i systemów paneli fotowoltaicznych to jedna z opcji zmniejszenia presji na sieć. W perspektywie średnioterminowej sektor prywatny musi zwiększyć moc”

W międzyczasie krajowa elektrownia Eskom musi naprawić swoją bazę aktywów i sprzedać wszystkie koncesje na moce wytwórcze, których nie może uruchomić, powiedział Bank of America.

Biorąc pod uwagę, że kryzys nie zostanie rozwiązany w najbliższym czasie, BofA powiedział, że jest optymistą co do dużego wzrostu cen platyny do grudnia. „W związku z tym pozostajemy konstruktywni w kwestii platyny i widzimy wzrost cen do 1500 USD za uncję do końca roku” – notatka Bank of America.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany