Australijska kryptowaluta zabezpieczona złotem staje pod znakiem zapytania

0 27

Kontrowersje dotyczące Perth Mint doprowadziły jego partnera kryptograficznego Trovio do zaprzestania obsługi tokena PMGT zabezpieczonego złotem.

Startup fintech z siedzibą w Singapurze, Trovio, kończy obsługę swojej kryptowaluty wspieranej złotem z powodu domniemanych naruszeń prawa australijskiego i amerykańskiego przez partnera Perth Mint. 

Perth Mint to oficjalna australijska mennica złota, której właścicielem jest rząd Australii Zachodniej. Trovio (wcześniej InfiniGold), które ma również biura w Sydney, Nassau i Amsterdamie, uruchomiło Perth Mint Gold Token (PMGT) pod koniec 2019 roku jako token ERC-20. Trovio sprzedawało PMGT jako alternatywę dla standardowych kryptowalut, takich jak bitcoin i eter. Ale szereg kontrowersji trafił skierowany w mennice, doprowadził do decyzji Trovio o całkowitym wycofaniu się z PMGT. 

Stowarzyszenie London Bullion Market Association stwierdziło, że Perth Mint sprzedawało sztabki złota, które nie spełniały surowych zasad określonych przez Shanghai Gold Exchange, zgodnie z dochodzeniem Four Corners na początku tego miesiąca.

Problem pojawił się również we wrześniu ubiegłego roku, kiedy mennica przyznała się do naruszenia amerykańskiego kodeksu towarowego poprzez przechowywanie złota klientów w swoich skarbcach. Wówczas sama zgłosiła historyczne naruszenia kodu sięgające ponad 25 lat wstecz, które miały wpływ na co najmniej 900 kont o wartości około 250 milionów dolarów w tamtym czasie.

Kolejna kontrowersja dotyczy spraw rozpoczętych we wrześniu ubiegłego roku dotycząca AUSTRAC. Australijska agencja ds. przestępstw finansowych bada firmę pod kątem potencjalnych naruszeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Etherscan pokazuje, że obecnie w obiegu jest 1196 tokenów u 255 posiadaczy, a kapitalizacja rynkowa wynosi 2,3 miliona dolarów – to znacznie mniej niż dwie pozostałe oferty oparte na złocie , Pax Gold i Tether Gold, które mają wartość rynkową około 500 milionów dolarów.

Nie jest również jasne, czy PGMT całkowicie się zakończy. Rzecznik Perth Mint powiedział ABC News, że token jest nadal dostępny, ponieważ szczegóły wyjścia mennicy z projektu nie zostały jeszcze sfinalizowane.

Jeff Yew – dyrektor generalny australijskiego menedżera zasobów cyfrowych Monochrome:

„Fizyczna natura złota oznacza, że ​​nie może ono „żyć” w przestrzeni cyfrowej bez ludzkich centralnych punktów kontroli i awarii”

W przypadku PMGT prywatna firma wyemitowała tokeny pochodzące z aktywów posiadanych przez inną scentralizowaną organizację. Yew powiedział, że korzyści wynikające ze stosowania zdecentralizowanej struktury zarządzania są natychmiast anulowane, gdy scentralizowana agencja jest zaangażowana w krytyczną warstwę operacyjną.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany