WGC mianuje Neala Fronemana na nowego przewodniczącego

0 35

Światowa Rada Złota ogłosiła nominację Neala Fronemana, dyrektora generalnego Sibanye-Stillwater, na nowego przewodniczącego. WGC powitało również Niëla Pretoriusa, dyrektora generalnego DRDGOLD, jako nowego dyrektora zarządu.

Neal zastąpi Randy’ego Smallwooda, prezesa i dyrektora generalnego Wheaton Precious Metals Corp, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady od 2020 roku. Neal jest dyrektorem generalnym i wykonawczym Sibanye-Stillwater od ponad 10 lat i ma ponad 40-letnie doświadczenie w branży wydobywczej. Pod jego kierownictwem Sibanye-Stillwater przekształciła się z południowoafrykańskiego producenta złota w międzynarodową zdywersyfikowaną firmę wydobywczą i przetwórczą z aktywami i inwestycjami na pięciu kontynentach. Zbudowała również wiodącą pozycję w recyklingu metali z grupy platynowców.

David Tait, dyrektor generalny WGC:

„Z zadowoleniem przyjmujemy nominację Neala na nowego przewodniczącego. Jego bogate doświadczenie w branży będzie bardzo korzystne dla mnie i reszty zarządu. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim na tym nowym stanowisku i dalszą pracę nad poprawą rynku złota i zademonstrowaniem cennego wkładu, jaki odpowiedzialne wydobycie złota wnosi w świat i społeczności przyjmujące.”

Neal Froneman:

„Jestem zaszczycony, że zostałem mianowany przewodniczącym zarządu Światowej Rady Złota, reprezentującej wiodących producentów złota na świecie. W świecie transformacji i zmian branża złota będzie musiała być innowacyjna i myśleć przyszłościowo, aby pozostać istotną, a ja z niecierpliwością czekam na wyzwanie, jakie to stawia”.

David Tait:

„Cieszę się również, że mogę powitać DRDGOLD w Światowej Radzie Złota i z niecierpliwością czekam na współpracę z nimi w zakresie naszych wspólnych ambicji dla branży.”

DRDGOLD produkuje złoto poprzez rekultywację na dużą skalę hałd kopalnianych i tam osadowych. Usuwanie pozostałości po wydobyciu nie tylko przywraca środowisko, ale także uwalnia wcześniej wyjałowione grunty do zrównoważonego użytkowania gruntów.

Nominacje te oznaczają dalszą ewolucję i różnorodność doświadczenia i wkładu branży w zarząd Światowej Rady Złota.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany