W Szanghaju sfinalizowano pierwszy transgraniczny zakup złota płacąc cyfrowym juanem

0 17

20 grudnia odnotowano pierwsze w historii transgraniczne rozliczenie metali szlachetnych przy użyciu cyfrowej waluty banku centralnego juana (CBDC), znanej również jako e-CNY.

Według doniesień prasowych, oddział Bank of China w Szanghaju z powodzeniem przekazał 100 milionów juanów (14 milionów dolarów) rozliczone w CBDC i otrzymane za granicą za złoto za pośrednictwem Shanghai Financial Exchange International Board.

Rzecznik Bank of China:

„To przyczyni się do wzmocnienia finansowego, aby wesprzeć dogłębną realizację strategii promocji pilotażowej strefy wolnego handlu w Szanghaju oraz promować jakość i modernizację międzynarodowego centrum handlowego”

Shanghai jest obecnie jednym z głównych zwolenników pilotażowych testów cyfrowego juana, a ostatnio ułatwił import rudy żelaza do Chin za pośrednictwem CBDC. Firma współpracuje również z zagranicznymi instytucjami, takimi jak francuski BNP Paribas, w celu opracowania cyfrowego juana.

Prezydent Chin Xi Jinping oficjalnie pochwalił, na dobre i na złe, znaczenie CBDC w handlu transgranicznym podczas przemówienia na szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy w lipcu 2023 roku. Od tego czasu różne zagraniczne banki dołączyły do trwających w Chinach testów CBDC, podczas gdy Singapur ogłosił, że zezwoli chińskim turystom na wydawanie cyfrowych juanów w kraju wyspiarskim podczas ich podróży. 1 grudnia Chiny podpisały memorandum o wartości 400 milionów dolarów dotyczące współpracy CBDC ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany