W ciągu 10 lat żadna inwestycja nie będzie lepsza od srebra

0 1 159

W ciągu 10 lat żadna inwestycja nie będzie lepsza od srebra – David Morgan

„Jeśli masz długi horyzont czasowy, na przykład dziesięć lat lub więcej, nie mogę wymyślić czegoś, co byłoby lepsze niż inwestycja w srebro” – powiedział David Morgan.

„Srebro w pewnym momencie zabłyśnie… ale prawdopodobnie przyjmie naturalny zakątek… naturalny zakątek ma miejsce, gdy sam przemysł wysysa całe dostępne srebro i nie ma już żadnego”.

Morgan powiedział Davidowi Lin w Kitco News, że zapasy srebra mogą się wyczerpać w ciągu kilku dekad.

„Srebro będzie pierwszym pierwiastkiem w układzie okresowym, którego zabraknie” – powiedział.

„Tylko sama strona przemysłowa prawdopodobnie zabierze całe dostępne srebro w pewnym momencie”.

Kryzys dostaw

Ceny surowców takich jak metale nieszlachetne spadły w ciągu roku, miedź spadła o 18,4 procent, a ołów o 8,3 procent. Morgan zasugerował, że srebro, które jest często produktem ubocznym wydobycia metali nieszlachetnych, ucierpi pod względem podaży z powodu spadku cen metali nieszlachetnych, ponieważ będzie mniej bodźców do wydobywania.

„Siedemdziesiąt procent srebra pochodzi z wydobycia metali nieszlachetnych” – wyjaśnił.

„Jeśli jest to spadek i zauważalny spadek, oznacza to, że podaż srebra zniknie z rynku”.

Morgan stwierdził, że rosnące koszty energii ograniczą wydobycie srebra, ponieważ światowe rezerwy ropy naftowej się wyczerpują.

„Jesteśmy na, a może tuż za urwiskiem energetycznym”, powiedział.


„Mocno wierzę w sytuację ze szczytem ropy. To, co widzimy, to nieefektywność w sektorze szczelinowania. Jest bardzo niewiele miejsc, w których szczelinowanie ma sens z ekonomicznego punktu widzenia. A potem widzisz wyczerpywanie się, które następuje szybko w różnych częściach świata… to oznacza wyższe ceny ropy”.

Wzrost popytu

Wskazując na rosnące wykorzystanie przemysłowe srebra, w obszarach od fotowoltaiki po półprzewodniki, Morgan powiedział, że zastosowania srebra w przemyśle będą nadal rosły, zmniejszając dostępne zapasy.

„The Silver Institute umieścił na wykresie kołowym, że wykorzystanie energii słonecznej w 2019 roku stanowiło około 9 procent przemysłu srebra, a teraz jest to prawdopodobnie około dwunastu, a liczba ta będzie nadal rosła” – powiedział.

„Możecie sobie przypomnieć, że Mennica Amerykańska wydała oświadczenie, że istnieje światowy niedobór srebra. Szybko wycofała to oświadczenie. Nie sądzę, że istnieje światowy niedobór srebra. Po prostu jeśli spojrzysz na to, co teraz produkuje mainstream, nie są w stanie nadążyć za popytem”.

Morgan dodał, że nie ma dobrych przemysłowych zamienników srebra.

„Nic nie odbija światła tak dobrze, jak srebro i nic nie przewodzi elektryczności tak dobrze, jak srebro” – powiedział.

„Większość zastosowań srebra jest absolutnie niezbędna i niezastąpiona. Nie ma substytutu”.
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany