The Royal Mint odnotowała wzrost liczby inwestorów o 7%

1 47

Mennica Królewska odnotowała 7% wzrost liczby inwestorów rok do roku w 2023 r. przy towarzyszącym rekordowym poziomie ceny złota w funtach szterlingach.

Inwestorzy korzystali z różnych metod, aby wejść na rynek metali szlachetnych, a 77% z nich korzystało z platformy cyfrowej Mennicy, DigiGold, lub kupowało ułamkowe monety i sztabki. Program wykupu mennicy zwiększył wypłaty o 46% od 2022 r., co dało najwyższą liczbę w historii. Mennica przypisuje te liczby postawie „ucieczki do bezpieczeństwa” ze strony inwestorów.

Stuart O’Reilly, analityk rynku w The Royal Mint:

„Potencjalne obniżki stóp procentowych banku centralnego w 2024 r. pobudzają rynek złota i metali szlachetnych, ponieważ perspektywa niższych stóp procentowych zwiększa popyt na aktywa niedochodowe. Traderzy i inwestorzy coraz częściej wyceniają obniżkę stóp procentowych przez Fed w 2024 r., co może przyspieszyć wzrost cen złota wraz z osłabieniem dolara amerykańskiego.”

Podczas gdy Srebrna Britannia pozostała najpopularniejszym produktem, Mennica odnotowała również zainteresowanie swoimi „ułamkowymi” produktami, które mogą obejmować inwestycję w wysokości 25 GBP za pośrednictwem DigiGold lub inwestycję w fizyczne złoto za około 75 GBP.

Stuart O’Reilly:

„Podwójny wpływ tego posunięcia może przyspieszyć złoto powyżej ostatnich szczytów rynkowych, ponieważ niedawna niepewność geopolityczna i gospodarcza, wraz z silnymi zakupami złota przez banki centralne, utrzymywała rynki metali szlachetnych na wysokim poziomie”.

Invesco odnotowało również wzrost na rynku złota, o 11,6% w czwartym kwartale 2023 r., kończąc grudzień z ceną 2 063 USD za uncję trojańską. Invesco zauważyło, że chociaż niepewność polityczna może wpływać na ceny, to pomogły w tym również programy wykupu realizowane przez banki centralne.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
1 komentarz
  1. […] The Royal Mint odnotowała wzrost liczby inwestorów o 7% […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany