TD Securities zajmuje krótką pozycję na srebrze – 17 USD na celowniku

0 181

TD Securities zajmuje taktyczną krótką pozycję w srebrze, wygląda na to, że poziom 17 USD będzie w dwa miesiące

Rynek srebra odnotował w tym roku pewną znaczną zmienność, ale według jednego z kanadyjskich banków akcja cenowa może się znacznie pogorszyć.

Ceny srebra znajdowały się w trendzie spadkowym od szczytu pod koniec lutego. Chociaż w ubiegłym miesiącu srebro radziło sobie lepiej niż złoto, analitycy TD Securities spodziewają się kolejnego ruchu spadkowego.

TD Securities to kanadyjski bank inwestycyjny i dostawca usług finansowych, który oferuje usługi doradcze i rynku kapitałowego klientom korporacyjnym, rządowym i instytucjonalnym na całym świecie.

W środowym komunikacie kanadyjski bank ogłosił, że zajmuje taktyczną krótką pozycję w srebrze, oczekując, że ceny spadną do 17 USD za uncję w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Daniel Ghali, starszy strateg ds. surowców w TDS i autor komunikatu, powiedział, że srebro nadal napotyka na poważne problemy z dwóch kierunków. Rosnące obawy o globalną recesję osłabiają popyt przemysłowy na srebro; jednocześnie jego rola jako metalu monetarnego została zmniejszona, ponieważ banki centralne, na czele z Rezerwą Federalną, nadal podnoszą stopy procentowe.

„Nasze wskaźniki kwantowe wskazują na dodatkowy spadek sygnałów popytu, co pasuje do słabnącej dynamiki wzrostu. Rynki srebra są szczególnie wrażliwe, biorąc pod uwagę niewielką ekspozycję na wzrost premii za ryzyko dostaw, który wspiera metale przemysłowe” – powiedział Ghali.

Jednocześnie TDS spodziewa się, że ceny złota obniżą ceny srebra, ponieważ Rezerwa Federalna agresywnie zaostrza stopy procentowe.

Ghali dodał, że doroczne sympozjum banków centralnych, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Jackson Hole w stanie Wyoming, może być katalizatorem, który obniży poziom złota i srebra.

„Biorąc pod uwagę siłę sytuacji finansowej obserwowaną w ostatnich tygodniach, sympozjum w Jackson Hole stanowi dodatkową drogę dla Fed, by odeprzeć gołębią narrację. Powinno to dodatkowo wpłynąć na popyt inwestycyjny na srebro” – powiedział Ghali.

Rynki są mniej więcej podzielone w stosunku 50/50 w zależności od tego, czy amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych w przyszłym miesiącu, czy o 75 punktów bazowych.

TDS był stosunkowo niedźwiedzi na metalach szlachetnych, ponieważ stopy procentowe wzrosły, a dolar amerykański osiągnął najwyższy poziom od 20 lat. W lipcu bank ogłosił taktyczną krótką pozycję w złocie.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany