Stosunek złota do srebra spadł poniżej 80

0 100

Stosunek złota do srebra spadł poniżej poziomu 80, co w teorii wskazuje na to, że srebro będzie w przyszłości miało zdecydowanie szybsze tempo wzrostu względem złota, twierdzą analitycy.

Stosunek złota do srebra na początku sierpnia wynosił około 85, obecnie spadł do około 79,1. Przypomnijmy, że stosunek złota do srebra to wskaźnik wykorzystywany do zrozumienia relacji między wartością złota i srebra. Współczynnik ten pokazuje liczbę uncji srebra potrzebnych do uzyskania wartości jednej uncji złota.

 Ajay Kedia, dyrektor Kedia Advisory:

„Historycznie rzecz biorąc, stosunek złota do srebra nie utrzymywał się powyżej poziomu 82–82 i obecnie powraca do normalnego średniego zakresu. Obecnie wskaźnik ten spadł do poziomu 79,1. Sugeruje to, że w przyszłości wzrost ceny srebra będzie przewyższać wzrost ceny złota”

Srebro ma duże potencjały wzrostowe nie tylko ze względu na inwestycyjne produkty, sporym segmentem rynku srebra jest oczywiście biżuteria, ale nie tylko. Oprócz popytu na biżuterię, srebro jest również wykorzystywane do produkcji paneli słonecznych, tlenku srebra, baterii, technologii 5G i sprzętu elektrycznego.

Tymczasem analitycy oczekują, że amerykańska Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe we wrześniu. Podwyższone stopy procentowe mogą jednak zaważyć na cenach kruszcu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany