Stosunek złota do srebra osiąga najwyższy poziom od 2 lat ale na rynku złota wieje nudą

0 199

Stosunek złota do srebra osiąga najwyższy poziom od 2 lat ale na rynku złota wieje nudą. Za to rośnie zainteresowanie manganem.

Stosunek złota do srebra osiągnął najwyższy poziom od 2 lat. Srebro spadało na ostatnich sesjach i osiągnęło wsparcie na poziomie 20,46 USD/oz. Złoto również wygląda na przytłumione, ale konsolidacyjny dołek nadal się utrzymuje. Srebro często porusza się w bardziej niestabilnym stylu w porównaniu z żółtym metalem, ale patrząc na bardziej ekonomicznie namacalne metale, takie jak aluminium, cynk i miedź, wszystkie ostatnio spadły. Stosunek złota do miedzi również wzrósł i wyniósł 500,00 to jest do 23% w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Złoto walczyło o utrzymanie kursu powyżej 1800 USD za uncję, ale na dziennym wykresie jest świeca młotkowa, która sugeruje, że może się to udać. Patrząc na wykres złoto vs srebro (tygodniowy) poniżej, cena wyłamała się z formacji zbieżnej (klin). Górna część formacji może być strefą wsparcia, a poniżej znajduje się kolejne wsparcie na fioletowej linii poziomej.

Na górze zbliża się niewielki ruch. Następny to pomarańczowy obszar o 93.30. Jest to również obszar zniesienia 50% Fibonacciego. Na razie cena tworzy wyższe wzloty i wyższe dołki, a złoto trzyma się lepiej niż srebro.

Zainteresowanie manganem – okazja inwestycyjna ?

„Zwiększa się zainteresowanie manganem” – Giyani Metals o rosnących zainteresowaniach producentów baterii manganem.

Zainteresowanie producentów baterii manganem rośnie, powiedział Eugene Lee, dyrektor finansowy Giyani Metals.

Giyani Metals (CVE:EMM) to firma zajmująca się aplikacją metali szlachetnych do akumulatorów, skoncentrowana na aktywach w basenie Kanye, położonym w południowo-wschodniej Botswanie w Afryce. Flagowym projektem firmy jest jej złoże K.Hill. Celem firmy jest zostanie niskoemisyjnym producentem monohydratu siarczanu manganu o wysokiej czystości, który jest używany w niektórych chemikaliach akumulatorów litowo-jonowych. Firma pracuje nad studium wykonalności, które ma się ukazać w III kwartale tego roku, a także nad budową zakładu demonstracyjnego.

Chemia akumulatorów litowo-jonowych ewoluuje dzięki kompromisom wykorzystującym różne elementy i postęp technologiczny. Lee powiedział, że główną cechą zapewnianą przez mangan jest stabilność, zapobiegająca ucieczce termicznej.

„Wydaje się, że firmy zmierzają w kierunku preparatów bogatych w mangan, ponieważ eliminuje to niektóre problemy związane ze zmiennością cen i zrównoważonym rozwojem, które występują w przypadku kobaltu, a nawet niklu”, powiedział Lee, który zauważa, że ​​Chiny odpowiadają za 90% światowej produkcji. ale powiedział, że producenci baterii szukają dostawców poza Chinami.

Lee powiedział, że zainteresowanie rośnie.

„To, co się dla nas zmieniło, to… bycie w minerale, który był mniej rozpoznawany. Czasami mieliśmy trudności z dotarciem do potencjalnych odbiorców. To, co zmieniło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, to to, że zamiast dzwonić do kogoś i próbować sprzedawać to te organizacje same kontaktują się z nami”.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany